Kripto borsası devi FTX'teki üst düzey yöneticiler, Federal Mevduat Sigorta Kurumu'nun (FDIC) yanıltıcı ifadeleri iddialarına yanıt veriyor.

FTX

Kripto borsası devi FTX'teki üst düzey yöneticiler, Federal Mevduat Sigorta Kurumu'nun (FDIC) yanıltıcı ifadeleri iddialarına yanıt veriyor.

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, 761.000 Twitter takipçisine kripto değişim platformunun FDIC sigortalı olmadığını ve sadece birlikte çalıştıkları bankaların sigortalı olduğunu söyledi.

Perşembe günü, FDIC, kripto borsasına, müşterilerini sundukları ürünlerin FDIC sigortalı olduğuna inandırmak için yanıltıcı olduklarını söyleyerek bir durdurma ve vazgeçme emri verdi.

Bankman-Fried, gelecekte mevduatları sigortalamak için FDIC ile çalışmaya karşı olmadığını da belirtiyor.

“Açık iletişim gerçekten önemli; Üzgünüm! FTX'in FDIC sigortası yoktur ve bunu web sitesinde vs. hiç söylemedik; çalıştığımız bankalar yapıyor. Asla aksini kastetmedik ve yanlış yorumlayan varsa özür dileriz.

Ayrıca, şu anda desteklediğimiz) doğrudan mevduat kullanan bireysel hesapların gelecekte müşterileri daha fazla korumak için kullanılabilecek potansiyel yollarını keşfetmekten heyecan duyuyoruz ve bu konuda FDIC ile çalışmaktan heyecan duyacağız, ancak açık olmak gerekirse FTX US, FDIC sigortalı değildir.”

FTX.US başkanı Brett Harrison, FDIC tarafından eleştirilen önceki açıklamalarının yatırımcıları yanıltmak için tasarlanmadığını söyledi. Ayrıca FDIC'nin tweetleri silme emrine uyduğunu da söylüyor.

"Gerçekten kimseyi yanlış yönlendirmek istemedik ve FTX US'nin kendisinin veya kripto/fiat olmayan varlıkların FDIC sigortasından yararlanmasını önermedik. Umarım bu, niyetlerimize açıklık getirir. Bu önemli konularda doğrudan FDIC ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.

FDIC'nin talimatına göre tweet'i sildim. Tweet, işverenlerden doğrudan USD mevduatlarının sigortalı bankalarda  yani Evolve Bank tutulup tutulmadığına ilişkin Twitter'da sorulan sorulara yanıt olarak yazılmıştır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ