Fundstart kurucu ortağı Thomas Lee, önde gelen kripto para birimi olan bitcoin'in fiyatının bu yıl % 100 artabileceğini belirtiyor.

Fundstart Raporu, Bitcoin’in Fiyatının Bu Yıl Yüzde 100 Artabileceğini Öngörüyor.

Fundstart kurucu ortağı Thomas Lee, önde gelen kripto para birimi olan bitcoin'in fiyatının bu yıl % 100 artabileceğini belirtiyor.

Bitcoin fiyatı, 3.750 $ 'dan başladığı ve yıl sonunda 7.000 $' ın üzerine çıktığı için 2019'da yaklaşık % 92 arttı. Fundstart tarafından yayınlanan yakın tarihli bir habere göre, Bitcoin, Facebook'un kripto projesini duyurması ve Federal Rezerv Başkanı'nın dijital para birimi hakkında kamuoyuna duyurular yapması sonrasında geriledi.

Bitcoin, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Olan 20.000 Dolara Yaklaşacak.

Bitcoin fiyatı, tüm dünyada sıkı düzenlemelere rağmen 2019'da arttı. Fundstart raporu, bitcoin'in fiyatını % 100 artıracak benzer bir yükseliş ivmesi göreceğini iddia ediyor. Raporda bu tahminin gerçekleşmesi için üç olay vurgulanıyor. İlk etkinlik, bu yıl Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan bitcoin yarılanması. 2020 ABD Başkanlık seçimleri ve jeopolitik riskler de Bitcoin fiyatının yükselmesine katkıda bulunacak.

Blockstream CEO'su Bitcoin’in 100.000 Dolar Olacağı İnancında

Blockstream'in CEO'su Adam Back, mevcut negatif faiz oranları, Modern Para Teorisi ve enflasyon dünyasının “hiperbitcoinizasyon” yoluna daha yakın olduğumuzu söyledi. Birkaç yıl önce kimsenin beklemediği 10 bin doların üzerine çıktı. Şu anda, bitcoin fiyatı 8.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ