Bu yazımızda Fuse Network Nedir? Sorusunun cevabını irdeleyeceğiz. Diğer taraftan okuyucularımız kripto para birimi FUSE token hakkında da çok detaylı bilgilere sahip olacaklar.

Bu yazımızda Fuse Network Nedir? Sorusunun cevabını irdeleyeceğiz. Diğer taraftan okuyucularımız kripto para birimi FUSE token hakkında da çok detaylı bilgilere sahip olacaklar.

Fuse Network, günlük finans ile blok zinciri endüstrisini etkin bir şekilde birleştirmeyi amaçlayan bir protokoldür. Bu sistem, ademi merkeziyetçiliğini, erişilebilirliğini ve kullanıcı dostu olma özelliğini korurken kullanıcılar üzerinde hiçbir maliyet etkisi yaratmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Blok zinciri teknolojisinin ortaya çıkmasıyla birlikte, birçok DApp, kullanıcılar için işlemleri kolaylaştıran, kullanımı kolay, müşteriye özel tasarımlarıyla ön plana çıkmıştır. Bu tür uygulamalardan biri de Fuse Network Ağıdır.

Fuse Network, girişimcilerin topluluklarını değerli ekonomilere dönüştürmelerine olanak sağlamak için 2019 yılında geliştirildi. Burada kullanıcılar, finansal işlem süreçlerini dijitalleştirmek için kendi DApp'lerini kolayca oluşturabilecekler.

Arka plan

Fuse Network, Colu'nun Başkan Yardımcısı ve kurucu ortağı olan Mark Smargon tarafından yönetilmektedir. Smargon'un kripto ve blok zinciri alanında uzun bir geçmişi vardır.

Ekip üyeleri, uzmanlıklarını, bilgilerini ve deneyimlerini kanıtlamak için yıllarca Sterling sonucu ve çıktısı ile bu alanda isim yapmış profesyonellerdir.

Fuse Network nedir?

Fuse Network, DeFi tarafından sağlanan süreçlerden yararlanırken günlük ödemeleri blok zincirine bağlamayı amaçlayan bir projedir. Yerel dijital topluluklarını verimli ödeme yöntemleriyle gelişen bir topluluğa dönüştürmek isteyen işletmeler ve girişimciler için bir nimettir.

Fuse Network'ün sorunsuz çerçevesi, işletmelerin BT'ye daha az zaman ve çaba harcarken müşterilerine ve müşterilerine ulaşmaya ve onları genişletmeye daha fazla odaklanmalarına olanak tanır. Ağ, kolay ve düşük maliyetli işlemlere olanak tanıyan yerel topluluklar için uyarlanmış bir tasarımdır. Geleneksel nakit veya nakitsiz ödemeler için daha verimli bir alternatif yöntemdir.

Fuse Network'ün amacı finansı demokratikleştirmek ve açık kaynaklı işlem hacmini artırmaktır.

Fuse Studio

Fuse Studio, token kullanıcılarının birlikte çalıştığı arayüz için kullanılan bir dApp'dir. Stüdyo hem Ethereum hem de Fuse Network üzerinde çalışmaktadır. Stüdyo, bir kullanıcının akıllı bir sözleşme kullanarak temel koşullara sahip bir topluluk kurmak gibi çok sayıda etkinliğe erişmesine olanak tanır.

Kullanıcılar, toplulukları için kendi tokenlerini basabilir ve bunları ağlarında paylaşabilir. Stüdyo ayrıca şimdiye kadar ağda bulunmayan yeni özelliklerin ve hizmetlerin başlatılmasına da olanak tanır.

Gözetim altında olmayan Fuse Wallet ile bağlantılıdır. Cüzdan, işlemlerin blok zincirine gerçek zamanlı olarak aktarılmasını sağlar. Ayrıca, Ethereum tabanlı tokenleri destekler ve doğrulama ve onboarding gibi çeşitli işlevler için kullanılabilir.

Geleneksel ödeme araçları, işlemlere aracılık etmek için aracılara ihtiyaç duyduklarından kitleler tarafından kolayca erişilebilir değildir. Fuse Network zinciri, uzun geleneksel süreçlerin yerini alan ve işlem güvenliğini artıran bir Ethereum yan zinciridir.

Doğrulayıcılar- Validators

Fuse'daki doğrulayıcılar ağı işletir ve Fuse Network token'ı ile ödeme alırlar. Bu doğrulayıcılar, akıllı sözleşmeleri yürüten ve işlemleri doğrulayan düğümleri çalıştıran kuruluşlardır. Akıllı sözleşmelerin entegrasyonu, doğrulayıcıların veya herhangi birinin ödemelere müdahale etmesini imkansız hale getirir.

Doğrulayıcı olarak hareket eden kuruluşun Fuse yazılımının oluşturulmasında yer alması gerekir. Ancak, bu şirketlerin doğrulayıcı olabilmeleri için önce belirli bir miktarda Fuse token yatırmaları gerekmektedir. Doğrulayıcı olarak yeterlilik sürecini tamamlamak için ayrıca ağda uzun vadeli bir pay sahibi olmaları gerekir.

Ve Fuse Network ağının yönetimine katılmak için, Fuse Network token'ına sahip olan herkes token'ı bir doğrulayıcıya devredebilir. Temel olarak, sistemin büyümesini sağlayan şey DPoS (Delegate Proof of Stake) mekanizmasıdır - bu da doğrulayıcıların seçimler yoluyla değişmez bir şekilde değiştirilmesine izin vererek dolandırıcılık riskini azaltır.

Fuse Network, diğer girişimcilerin de platform üzerinde kolayca harika ürünler geliştirebilmeleri sayesinde muazzam bir büyüme kaydetmiştir. Sonuç olarak, girişimciler bu hizmetleri başlatırken giriş engellerini aşmak için cüzdanlar, özelleştirilmiş ödeme hizmetleri, sadakat programları vb. başlatabilirler. Ayrıca, Fuse Network'ün işletmelere entegre edilmesi, girişimcilerin mobil ödemeleri kullanan etkili ve sürdürülebilir ürünler piyasaya sürmelerine yardımcı olmuştur.

Ağ, blok zinciri teknolojisine dayandığından, işlemlerin şeffaf, kolay, ucuz, otomatik ve güvenli olacağı anlamına gelir.

Maliyetler ve Diğer Özellikler

Dinamik maliyetler kullanan diğer mevcut ağların aksine, Fuse Network her bir para transferi için 0,01 ABD doları tutarında sabit bir ücret almaktadır. Mobil işlemler için uygun ve düşük maliyetli bir yaklaşım olarak tasarlanmıştır. Merkezi olmayan mikro-ekonomik hizmet, teknik ve teknik olmayan kişiler de dahil olmak üzere hemen hemen herkes için hızlı hizmetler sağlamak için blok zinciri süreçlerinden yararlanır: bu tür hizmetler şunları içerebilir:

  • Fuse Network üzerinde bir topluluk başlatmak,
  • ağın teknik bilgi birikimini anlamak,
  • Cüzdan ve faydaları hakkında bilgi edinmek,
  • Fuse Network'ü bir geliştirici olarak entegre etme ve çok daha fazlası.

Fuse Network, akıllı sözleşmelerden yararlanan sorunsuz mikroekonomik işlemler sağlayarak yerel toplulukları başlatma ve sürdürme maliyetlerini düşürür. Bulut bilişime ucuz bir alternatiftir ve daha iyi, daha hızlı ve sürtünmesiz işlemler için açık kaynaklı araçlar sağlar.

Girişimciler kendi cüzdanlarını oluşturup özelleştirebilir ve şirketleri için özel markalı para birimi basabilirler. Fuse Network stüdyosunun yardımıyla, girişimciler ve işletmeler en sevdikleri sabit parayı seçebilirler. Fuse Network cüzdanı, Ethereum'daki herhangi bir ERC-20 tokenini destekler ve topluluk üyelerinin fiat ve kripto para birimleri dahil olmak üzere çeşitli para birimlerini ve tokenleri saklamasına yardımcı olabilir.

Fuse'u Daha İyi Bir Ödeme Alternatifi Yapan Nedir?

Harcama için birçok mevcut seçeneğe sahip merkezi olmayan bir sisteme bağlayabilirsiniz

Para taşımak, herhangi bir gizli ücret olmaksızın yaklaşık 1 cent (0,01 $) gibi sabit ve düşük bir maliyet gerektirir

Teknoloji girişimcilerinin müşterilerine geniş kapsamlı hizmetler sunmaları için giriş engelini azaltır.

Fuse Token (FUSE) Nedir?

Fuse ağında, platformun işleyişinde önemli bir rol oynayan bir yardımcı token bulunmaktadır. Fuse token, ağ üzerinde her türlü işlemi gerçekleştirmek ve stake etme faaliyetleri için kullanılabilir.

FUSE sahiplerinin doğrulayıcı olabilmek için en az 100.000 token yatırması gerekmektedir. Doğrulayıcılar, token sahiplerinin ödül kazanma umuduyla tokenlarını Doğrulayıcılara devretmelerine olanak tanıyacak bir delegasyon işlevini entegre etme planına sahip olan ağı ilgilendiren önemli konularda oy kullanabildikleri için protokolün yönetişimine yardımcı olurlar.

Fuse Network'ün Kullanım Alanları

Fuse Network'ün esnekliği sayesinde, platform üzerinde çok sayıda güvenilir ürün oluşturulabilir. Çeşitli taraflar ekonomilerini Fuse Network üzerinde başlatarak fayda sağlayabilir. Örneğin, bir topluluk lideri topluluk üyelerine güvenli mobil ödeme seçenekleri sağlayabilir. Ayrıca, işletme sahipleri müşterilerine indirim sağlamak için tokenlarını özelleştirebilir. Fuse Network'ten oluşturulabilecek diğer ürün ve hizmetler şunlardır:

  • Stablecoin tabanlı ekonomiler
  • DeFi entegrasyonu
  • Ödeme hizmetleri
  • ortak toplum mülkiyeti
  • Krediler, puanlar, sadakat sistemleri

Fuse Network kullanışlı olduğundan ve bir cep telefonu kullanabilen herkes tarafından tam anlamıyla kullanılabildiğinden, birçok işletme daha küçük toplulukların ihtiyaçlarını karşılayan güçlü ürünler geliştirmek için bu platform üzerine inşa edilmiştir. Bu harika ürünlerin birçoğu şunlardır:

Seedbed Nedir?

Seedbed, kullanıcıların kendi topluluk para birimlerini oluşturmak için çeşitli araçları ve altyapıyı keşfetmelerini sağlayan bir platformdur. Bu da kullanıcılara topluluklarını kendi kendine yeten ve geniş kapsamlı bir ekonomiye dönüştürme ve topluluk havuzları başlatma, yeni tokenler basma ve para politikalarını yönetme gibi çeşitli süreçleri gerçekleştirme özerkliği verecektir.

Wikibank

İspanya merkezli bir kuruluş olan Wikinbank ile insani yardım hizmetlerini çevrimiçi olarak sunmak daha iyi hale geldi. Bu harika hizmet, son derece şeffaf olması sayesinde insanların çevrimiçi bağış yapma şeklini değiştirdi. Wikibank, ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırarak çevrimiçi bağış hizmetlerini bir adım öteye taşıdı. Bu model, bağışçı tarafından alıcıya kadar kolayca takip edilebilen bağışlara olanak tanıyarak olası dolandırıcılıkları ortadan kaldırıyor. Bu fonlar doğrudan paraya ihtiyacı olanların Fuse Network cüzdanlarına gönderilir.

Digital Rand Nedir?

Digital Rand Stablecoin, dijital varlıkların yaygın olarak karşılaştığı dalgalanmayı azaltmaya yardımcı olan bir Güney Afrika ürünüdür. Güney Afrikalılara dijital varlıkları saklamak, transfer etmek ve takas etmek için güvenli ve daha hızlı yollar sağlar. Bunu başarmak için, kripto varlığın değeri, fiat Güney Afrika Randı'nın değeri ile eşdeğer 1: 1 oranında desteklenir.

PayWise

PayWise, Fuse Network tabanlı bir dijital cüzdandır ve Trinidad'daki yerel bir ödeme sağlayıcısı tarafından işletilmektedir. PayWise platformu, kullanıcıların PPP (PayWise Puan Programı) kullanarak yerel mağazalardaki alışverişler için ödeme yapmalarına olanak tanıyan bir ödül programı sistemine dayalı olarak çalışır.

Sonuç

Fuse Network ağı, ödemeleri ve takasları yeniden tanımlayarak dünyadaki herkes için daha kolay ve daha erişilebilir hale getirdi. Bu, daha fazla işletmenin dünya çapında yerel topluluklara hizmet eden güvenilir ve ölçeklenebilir ürünler oluşturmasını mümkün kılmaktadır.

Fuse Network'ün özelliklerinden yararlanmak, işletme sahiplerinin işlerini her zaman büyütmelerini ve ürünlerinin erişilebilirliğini ve görünürlüğünü artırmalarını sağlar. Ağ, herkesin yeni ağlar başlatmasını ve yönetmesini mümkün kılan birçok erişilebilir araca sahiptir.

İşlemlerin geleceği gözetimsiz, şeffaf ve sınırsızdır. Bu nedenle, Fuse Network gibi platformlardan yararlanmak, eşler arası ağlar tarafından yakalanan işlem akışını artırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ