Ronaldinho iddia edilen kripto dolandırıcılığıyla bağlantılı

Futbol Efsanesi Ronaldinho Kripto Dolandırıcılığı İddialarıyla Karşı Karşıya

Eski futbol süperstarı Ronaldinho, popülerliğinin yatırımcıları cezbettiği iddia edilen bir kripto para piramit şemasına dahil olma suçlamalarıyla karşı karşıya. Ünlü oyuncunun, kardeşi ve iş ortağıyla birlikte, dolandırıcılığı düzenlemekle suçlanan bir şirketle bağlantılı olduğu bildiriliyor.

Skandalın Ortasında Yasal Şov Yok

Ronaldinho'nun davayla ilgili olarak planlanan bir duruşmaya katılmaması dikkatleri üzerine çekti. Duruşmaya katılmamasına gerekçe olarak kötü hava koşulları ve uçuş iptalleri gösterilse de, Ronaldinho'nun duruşmaya katılmaması iddialarla ilgili spekülasyon ve tartışmaları alevlendirdi.

Yüksek Günlük Getiri İddiaları Mercek Altında

İddialar, şirketleri 18K Ronaldinho aracılığıyla yürütülen bir piramit şeması etrafında toplanıyor. Yetkililer, üçlünün yatırımcıları, sözde kripto para ticareti ve tahkim yoluyla elde edilen %2'ye varan günlük getiri vaadiyle ikna ettiğini iddia ediyor. Bu önemli ve hızlı getiri vaadi, bir finansal piramit şeması şüphelerini artırdı.

Kripto Dolandırıcılığının Ortasında

Ronaldinho'nun vakası, kripto para sektöründeki şüpheli uygulamalara dikkat çeken tek vaka değil. Düzenleyici kurumlar, abartılı getiri ve dolandırıcılık planları örneklerini çökertiyor. İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius'un CEO'su Alex Mashinsky'nin tutuklanması, bu tür faaliyetlere karşı artan uyanıklığı vurgulamaktadır.

Ünlüler İçin Özel Ayrıcalıklar Yok

Ronaldinho'nun şöhretine rağmen, hukuk uzmanları ünlü statüsünün yasal işlemler sırasında kendisine herhangi bir özel ayrıcalık sağlamayacağını ileri sürmektedir. Yetkililerin, mahkemeye çıkmasını sağlamak için kelepçeleme de dahil olmak üzere önlemler alabileceğine dair göstergeler var.

Ronaldinho'nun Kripto Para Girişimleri

Bu Ronaldinho'nun kripto para dünyasına ilk katılımı değil. Ronaldinho 2021 yılında NFT yaratıcı stüdyosu INFLUXO ile işbirliği yaparak değiştirilemez token (NFT) koleksiyonunu piyasaya sürmüştü. Koleksiyonun sınırlı sayıda üretilen NFT'leri, sahiplerine Dubai'de Ronaldinho ile seyahat düzenlemeleriyle birlikte özel bir yüz yüze deneyimin kilidini açma şansı sundu.

Yasal süreç devam ederken, Ronaldinho'nun mirası ve kripto para sektörüne katılımı mercek altına alınmaya devam ediyor. Dava, dijital yatırımların gelişen ortamında dikkatli olunması ve gereken özenin gösterilmesi gerektiğini hatırlatıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ