Gala Games Kurucu Ortakları Yasal Düelloda Anlaşmazlık Yaşıyor

Gala Games Kurucu Ortakları Milyonlarca Dolarlık Çalıntı Varlık İddiasıyla Yasal Mücadele Veriyor

Kripto oyun platformu Gala Games, kurucu ortakları Eric Schiermeyer ve Wright Thurston'ın sert bir yasal kavgaya tutuşmasıyla tartışmalara sürüklendi. Her iki kurucunun da Amerika Birleşik Devletleri'nde birbirlerine karşı dava açmasıyla, büyük çaplı varlık hırsızlığı suçlamaları havada uçuşuyor.

Schiermeyer'in Büyük Varlık Hırsızlığı İddiaları

Gala Games'in CEO'su ve kurucusu Eric Schiermeyer, kurucu ortağı Thurston'un yatırım şirketi True North United Investments ile birlikte Gala Games ekosistemine bağlı yaklaşık 130 milyon dolarlık token hırsızlığını düzenlediğini iddia ediyor. Schiermeyer'e göre, GALA tokenleri başlangıçta şirket kontrolündeki bir cüzdanda tutuldu, ancak Thurston daha sonra bunları 43 farklı cüzdana aktardı.

Konuyu daha da karmaşık hale getiren şey, Thurston'ın bu tokenleri Eylül 2022 ile Mayıs 2023 arasında tasfiye ettiği ve böylece çalınan varlıklardan önemli karlar elde ettiği iddia ediliyor. Dava, Thurston'ın bununla da kalmadığını, GALA tokenları kazandırabilecek Gala ekosistem düğümlerini işletmek için gerekli lisansları da kaçırdığını iddia ediyor. Bu lisansların da kişisel kazanç için satıldığı bildirildi.

Thurston'ın Kötü Yönetim İddiasıyla Açtığı Karşı Dava

Karşı cephede ise Wright Thurston, Gala Games'in kötü yönetiminin milyonlarca dolarlık şirket varlığının satılmasına ve çarçur edilmesine yol açtığını iddia ederek Schiermeyer aleyhine yasal işlem başlattı. Thurston, Schiermeyer'in Gala'ya ait önemli miktarda fonu kişisel satın almalara yönlendirdiğini ileri sürüyor. Davada ayrıca Schiermeyer'in İsviçre ve Dubai'de, kendisinin hakim hissedar olduğu tüzel kişilikler kurduğu iddia ediliyor.

Gala Games'in kurucu ortakları arasındaki bu yasal hesaplaşma, platformun geleceği ve varlıklarının akıbeti hakkında ciddi soru işaretleri yaratıyor. Aynı zamanda kripto girişimlerinin karmaşık ortaklıklar ve finansal operasyonlarda karşılaştıkları potansiyel risk ve zorlukların da altını çiziyor. Yasal mücadele devam ederken, kripto topluluğu şüphesiz bu yüksek riskli anlaşmazlığı yakından izleyecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ