Galaxy, dolaylı olarak Bitcoin odaklı ürünlere yatırım yapacak kişilere sunmak üzere bir borsada işlem gören fon için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvurdu.

Galaxy, dolaylı olarak Bitcoin odaklı ürünlere yatırım yapacak kişilere sunmak üzere bir borsada işlem gören fon için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvurdu.

Galaxy Bitcoin Strategy ETF, N-1A'ya göre kripto para birimlerine doğrudan yönelme sağlamayacak.

"Fon, bitcoin'in mevcut "spot" veya nakit fiyatına yatırım yapmaz veya doğrudan maruz kalma arayışında değildir. Bitcoin fiyatına doğrudan yönelmek isteyen yatırımcılar, Fon dışında bir yatırımı düşünmelidir."

SEC, doğrudan maruz kalan yapılandırılmış ürünleri onaylama konusunda isteksiz davrandı; bu, daha dolaylı yöntemlerle ETF'lerin onay sürecinde daha kolay bir zamana sahip olabileceği anlamına geliyor. SEC Başkanı Gary Gensler daha önce kendisinin ve çalışanlarının, "özellikle bunlar CME ile işlem gören Bitcoin vadeli işlemleriyle sınırlıysa" bitcoin ETF uygulamalarını gözden geçirmeyi dört gözle beklediklerini söyledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Hamle Ne Anlama Geliyor?

Galaxy sunumu, SEC görevlilerinin masalarına ulaşmayı teklif eden beşinci kripto vadeli işlem ürünü. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'na (CFTC) kayıtlı borsalarda işlem gören nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini Hazine bonoları, geri alım anlaşmaları ve Kanada ETF'leriyle birleştirmeyi planlıyor. Kanada, bir dizi kripto tabanlı ürünü onayladı ve Galaxy fonu, şunları söyleyerek onları da açığa çıkarmaya çalışacak:

"Fon, Kanada'da veya diğer yargı bölgelerinde alım satım için düzenlenen ve listelenen borsa yatırım fonlarının veya "ETF'lerin" menkul kıymetlerine ve diğer havuzlanmış yatırım araçlarına yatırım yapabilir. Bu araçların hisseleri, bir Bitcoin portföyünde bir menfaati temsil eder. "

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ