Dijital varlık ve finansal hizmetler şirketi Galaxy Digital, yakın zamanda üçün çeyrek mali raporunu yayınladı.

Galaxy Digital Açıkladı: Libra Belirsizliği, Geniş Piyasa Aktivitesinin Düşmesine Neden Oldu

Rapora göre, şirketin ticaret işine odaklanan kolu Galaxy Digital Trading, yerleşik işlemcilerde ve aktif ticaretinde bir önceki çeyreğe göre artış kaydetti. GDT hacimleri aynı dönemde, daha geniş bir pazardan daha yavaş bir oranda azaldı.

Çeşitli Faktörler

Geniş piyasa aktivitesindeki azalmanın, Libra’dan kaynaklanan jeopolitik ve düzenleyici belirsizlik, uluslararası borsalarla ilgili düzenleyici kaygılar ve yaz aylarında genel kaldıraç gibi çeşitli faktörlere atfedilebileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz ay, Galaxy Digital CEO'su Michael Novogratz, Mark Zuckerberg’in Libra’ya ilişkin Kongre oturumlarına vurgu yaparak, Çin’in CBDC’sinin Facebook’un önerdiği stabilcoine katkı sağlayacağını belirtti.

Gelirler ve Zararlar

30 Eylül tarihi itibariyle, şirket 2018 yılının sonuna göre 22.9 milyon dolar azalarak toplam 156.5 milyon dolar yatırım yapmış durumda. Toplamda, geçen yıla göre 63.7 milyon dolar artarak 133.5 milyon dolarlık dijital varlıklar tutmuş durumda. Raporda ayrıca, 30 Eylül’e kadar olan üç ay boyunca net kapsamlı zararın, Bitcoin ve Ethereum’da oluşan fiyat düşüklüğü nedeniyle 68.2 milyon dolar olduğu açıklandı.

Ayrıca, 30 Eylül itibariyle, Galaxy Digital Capital Management'ın yönetimi altında 336 milyon dolar değerinde varlığa sahip olduğunu belirterek Galaxy Benchmark Kripto Endeks Fonunda 11 milyon dolar ve EOS Fonunda 325 milyon dolarlık işlenmiş sermaye olduğuna işaret edildi. Ayrıca, Galaxy Digital'deki Principal Investments ekibi üç yeni yatırım ve yedi takip eden yatırımı kapattı. Bunların değeri de sırasıyla 4,8 milyon dolar ve 16,9 milyon dolar şeklinde

Son olarak, rapor üçüncü çeyrekte yapılan yatırımların 9 ay boyunca (30 Eylül'e kadar) dağıtılan sermayeyi 9 yeni yatırım ve 16 takip yatırımıyla 41.2 milyon dolara çıkardığını belirtti. 9 aylık dönemde yapılan yatırımlar 174.1 milyon doları buldu ve 34 yeni ve 26 takip yatırımına dahil edildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ