Galaxy Digital CEO'su, kripto madencilerinin Çin dışına göçünü olumlu bir gelişme olarak görüyor.

Galaxy Digital CEO

Galaxy Digital CEO'su, kripto madencilerinin Çin dışına göçünü olumlu bir gelişme olarak görüyor.

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, kripto madencilerinin Çin'den göç etmesini olumlu bir gelişme olarak görme konusunda diğer uzmanların görüşlerini tekrarladı

Ülkenin Bitcoin üzerindeki baskısını takiben kripto madencileri birbiri ardına Çin'den ayrılırken, Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, Çin'den göçü olumlu bir gelişme olarak gören diğer uzmanların görüşlerini tekrarladı. Galaxy Digital CEO'su Bloomberg'de, Çin'in Kripto para birimi Bitcoin'i baltalama girişimine rağmen, orijinal kripto para biriminin hala hayatta ve ölmediğini açıkladı. Madencilerin Çin dışına göçünün “ekosistem için büyük bir net pozitif” olabileceğini ekleyerek, “Bitcoin birçok yönden hala var ve hayatta kalıyor” dedi.

“Bitcoin'in önümüzdeki 3.000 yıl boyunca altının dijital versiyonu olmasını bekliyorum”

Novogratz'a göre, kripto piyasasının genel olarak ani fiyat düşüşleri ile yüksek oynaklık yaşadığı son kripto çöküşü, bir bütün olarak kripto ekosistemi için inanılmaz başarılı bir testti. Kripto ekosisteminin kamuoyu algısı hakkında konuşan Novogratz, Kripto para birimi Bitcoin'i dijital altın olarak “kendi yolunu çizdi” olarak seçti. Altın 3.000 yıldır var, diye hatırlattı ve “Kripto para birimi Bitcoin'in önümüzdeki 3.000 yıl boyunca altının dijital versiyonu olmasını bekliyorum” diye ekledi.

Galaxy Digital CEO'su, Kripto para birimi Ethereum'un bir gün en büyük kripto para birimi olabileceğine inanıyor

Galaxy Digital CEO'su Novogratz, "Ethereum'un büyük olasılıkla bir gün en büyük ikinci, hatta belki de en büyük kripto para birimi haline gelebileceğini" düşündüğünü söyledi. Temel güven düzeyinde kullanılacak, diye özetledi, "İşlerin üzerine inşa edildiği Web 3.0." Terra ve Solana gibi güçlü rakipleri olduğunu ve bunun Ethereum için kesin bir kazanç olmadığını belirtti. Ayrıca, merkezi olmayan finans ve değiştirilemez tokenler gibi kripto ekosistemine yapılan daha yeni eklemeleri de listeledi. Novogratz,“Bu, komik isimlerle madeni paralar üzerine bahis yapmıyoruz. Bu, dünyanın finansal mimarisini yeniden inşa etmek için ciddi bir yaklaşım” dedi.

Novogratz, ayrıca müşterilerinin devam eden piyasa düzeltmesi konusunda endişe duyup duymadıkları sorulduğunda, kripto devriminin hala erken aşamalarında olduğunu söyledi. Bu nedenle, kimsenin aslında kriptonun ortadan kalkacağını düşünmediğini iddia ediyor.

 Novogratz, düzenlemenin kripto para alanını daha da güçlendireceğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ