Galaxy digital, derin likidite sağlayarak kurumsal yatırımcıların kripto piyasasına erişmesine yardımcı oldu.

Galaxy digital, derin likidite sağlayarak kurumsal yatırımcıların kripto piyasasına erişmesine yardımcı oldu. İşlem, teslim edilemeyen bir Bitcoin seçeneği (NDO) içeriyor.

Dijital varlık piyasasına odaklanan bir yatırım yönetimi şirketi olan Galaxy Digital, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki büyük bir banka tarafından ilk OTC kripto işlemini kolaylaştırdı. İlgili banka Goldman Sachs Group'tur ve işlem, teslim edilemeyen bir Bitcoin opsiyonunu (NDO) içeriyordu.

Hem Goldman Sachs hem de Galaxy Digital, diğer kurumsal yatırımcıların ve balina yatırımcılarının da aynı şeyi izlemesinin beklendiği konusunda bir örnek oluşturdu.

Galaxy Digital Eş Başkanı ve Küresel Pazarlar Başkanı Damien Vanderwilt, “Goldman ile ilişkimizi güçlendirmeye devam etmekten ve işlemin OTC'yi dijital varlık ticareti için bir kanal olarak gören diğer bankalara kapı açmasını beklemekten memnuniyet duyuyoruz” dedi. .

Goldman'ın bize duyduğu güvenin devam etmesi, Galaxy'nin uzmanlığının ve kripto kendisini beşinci varlık sınıfı olarak sağlamlaştırırken kurumların gelişen taleplerini karşılama becerisinin bir kanıtıdır.

Goldman Sachs'a gelince, dijital varlıklara olan ilgiyi gösterdi, daha çok kurumsal yatırımcılar tarafından gün geçtikçe artıyor. Kurumsal yatırımcılar, başta DeFi ve NFT'ler olmak üzere dijital varlık endüstrisine önemli ölçüde yatırım yaptı.

Goldman Sachs'ın Asya Pasifik Dijital Varlıklar Başkanı Max Minton, "Galaxy ile ilk nakit ödemeli kripto para opsiyon ticaretini gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz" dedi.

Bu, dijital varlık yeteneklerimizde ve varlık sınıfının daha geniş kapsamlı evriminde önemli bir gelişmedir.

Galaxy Digital ve Kripto Piyasası

Galaxy digital, derin likidite sağlayarak kurumsal yatırımcıların kripto piyasasına erişmesine yardımcı oldu. Özellikle Galaxy Digital, 100'den fazla dijital varlık için likidite sağlıyor. Şirket, portföyünde 690'ın üzerinde kurumsal ticari karşı tarafla gurur duymaktadır. Bunlardan 43'ü geçen yılın üçüncü çeyreğinde imzalandı.

Geçen haftanın başlarında şirket, Kurucu ve CEO Mike Novogratz'ın Barclays Crypto & Blockchain Summit'e katılacağını duyurdu. Etkinliğin 30 Mart 2022 Çarşamba günü saat 13:00'te gerçekleşmesi planlanıyor. ET. Bildirildiğine göre, Novogratz'ın dijital varlıklar sektöründe ortaya çıkan ve olgunlaşmasını şekillendiren en son trendler hakkında konuşması bekleniyor.

Kurumsal yatırımcılar, dostane hükümet politikalarıyla kripto piyasasına girmeye teşvik edildi. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden tarafından yayınlanan en son kripto yürütme emirleri, teknoloji inovasyonunu teşvik ediyor. Kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojisinin önümüzdeki on yılda merkezde olması bekleniyor.

Kripto pazarı, fiat on yıllık varoluşuyla trilyon dolarlık bir pazara dönüştü. Başarı, onlarca yıllık ve buna yakın olmayan diğer pazarlara kıyasla büyük. Bununla birlikte, kripto piyasası çoğu kullanıcı için hala maliyetli ve erişim açısından risklidir. Ayrıca kripto piyasası, 2020 yılı itibariyle dünyadaki yaklaşık 100 milyon kişiden destek gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ