En son Galaxy Digital raporu, Bitcoin'in bankacılık, altın ve diğer geleneksel finans endüstrilerinden nasıl daha az enerji tükettiğini ortaya koyuyor.

Galaxy Digital Raporu, Bitcoin

En son Galaxy Digital raporu, Bitcoin'in bankacılık, altın ve diğer geleneksel finans endüstrilerinden nasıl daha az enerji tükettiğini ortaya koyuyor.

Galaxy Digital, Bitcoin bankacılığın geleneksel finans endüstrilerinden nasıl daha az enerji tükettiğini ve getirebileceği değeri detaylandıran Bitcoin enerji tüketimi hakkında bir rapor yayınladı. Bu raporda, Bitcoin ağının ne kadar enerji kullandığını ve bankacılık ve altın endüstrilerine karşı nasıl enerji biriktiğini belirlemek için birkaç hesaplama kullanıyor. Yazarlar ayrıca, enerji kullanımı eleştirilerinin genellikle geleneksel endüstrilere uygulanmadığını belirtti.

 Bitcoin'in Yıllık Enerji Tüketiminin 113,89 TWh / yıl Olduğu Tahmin Ediliyor

Galaxy Digital raporu, Bitcoin'i enerji tüketiminde şeffaf olduğu için övüyor. Yazarlar, Bitcoin ağının çok fazla enerji tükettiğini kabul ediyorlar, ancak bunun tam olarak ağı güvence altına alan ve onu bu kadar sağlam kılan şey olduğunu iddia ediyorlar. Galaxy Digital'in hesaplamasına göre, Bitcoin'in yıllık elektrik tüketiminin 113,89 TWh / yıl olacağı tahmin ediliyor. Bazı bakış açısına göre, ABD'de her zaman açık bırakılan cihazların enerji tüketimi 1.375 TWh / yıl - Bitcoin tüketiminin 12.1 katı kadar.

Altın Endüstrisinin Toplam Enerji Tüketiminin 240,61 TWh / yıl Olacağı Tahmin Edilmektedir

Altın endüstrisi için analistler, doğrudan sera gazı yayanlar, dolaylı olarak yayanlar ve arıtma ve geri dönüşümden kaynaklanan emisyonlar da dahil olmak üzere dahil olan tüm süreçleri inceledi. Emisyonlardaki toplam 100.408.508 tCo2'yi küresel IEA karbon yoğunluğu çarpanı ile çarparak altın endüstrisinin toplam enerji tüketiminin 240,61 TWh / yıl olacağını tahmin ediyor. Analistler ayrıca, enerji kullanımına ilişkin veri eksikliği nedeniyle altın ve bankacılık endüstrilerinin tüketimini tahmin etmenin zor olduğunu belirtti. Bu da, Bitcoin'in enerji kullanımı hakkında "dürüst bir şekilde konuşmayı" zorlaştırır. Raporla, bankacılık sektörünün enerji tüketiminin 238,92 TWh / yıl olarak tahmin edildi. Daha önce Tesla, çevresel sorunları gerekçe göstererek Bitcoin ödemelerini durduracağını duyurmuştu. Kripto para alanında enerji tüketimi en çok konuşulan konulardan biri olmaya devam ediyor.Kimi zaman Bitcoin yoğun enerji tüketimi nedeniyle çevreci olmamakla suçlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ