Bu yazımızda sizlere Galxe (GAL) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece GAL Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Galxe (GAL) Coin Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla GAL Token

Bu yazımızda sizlere Galxe (GAL) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece GAL Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Galxe (GAL) Coin Nedir?

Galxe, bir Web3 kimlik bilgisi veri ağıdır. Açık ve işbirliğine dayalı bir altyapı üzerine inşa edilen Galxe, Web3 geliştiricilerinin ve projelerinin daha iyi ürünler ve topluluklar oluşturmak için dijital kimlik bilgisi verilerini ve NFT'leri kullanmasına yardımcı olur.

Galxe, küratörlerin zincir içi ve zincir dışı birden fazla veri kaynağı aracılığıyla kimlik bilgilerini toplamasını sağlar.

Galxe, geliştiricilerin Uygulama Modülleri, Credential Oracle ve Credential API aracılığıyla kimlik bilgilerinden yararlanmalarını sağlar.

GAL, Galxe'nin yerel yardımcı programı ve yönetişim tokenidir ve aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

 • Yönetişim: GAL token sahipleri, Galxe DAO'nun yönetişim tekliflerine oy verebilir.
 • Ücretlerin Ödenmesi: Galxe'nin kimlik bilgisi verilerini kullanmayı amaçlayan geliştiriciler, GAL üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Küratörlük Kimlik Bilgileri: Küratörler, bir kimlik bilgisi veri kümesi değeri sinyali vermek için GAL belirtecini paylaşmaya teşvik edilir. Her kimlik bilgisi veri seti, kimlik bilgisi paydaşları arasında orantılı olarak bölünecek bir gelir akışı içerecektir.

Galxe, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

 • Kimlik Bilgisi Veri Ağı: Galxe'nin altyapısı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birden çok veri kaynağı aracılığıyla kimlik bilgileriyle katkıda bulunan küratörleri destekler:
 • Zincir Üstü Kimlik Bilgileri: Alt grafik sorguları veya cüzdan anlık görüntüleri ile 7 farklı zincirden verilere katkıda bulunun
 • Zincir Dışı Kimlik Bilgileri: Galxe'nin Twitter, Github veya Discord gibi entegre veri kaynakları aracılığıyla verilere katkıda bulunun
 • Uygulama Modülleri: Galxe, Web3 projelerinin daha iyi ürünler ve daha ilgi çekici topluluklar oluşturmasına yardımcı olmak için çeşitli uygulama modülleri sunar.
 • Galxe OAT (On-Chain Achievement Token): NFT rozetlerini topluluklara katılımın bir kaydı olarak gazsız bir şekilde dağıtmak için bir çözüm.
 • Galxe NFT: Toplulukların, kullanıcıları daha iyi ödüllendirmek ve etkileşimde bulunmak için oyunlaştırılmış NFT kampanyalarıyla kimlik bilgilerinden yararlanmasını sağlar.
 • Galxe Oylaması: Toplulukların, özelleştirilmiş bir yönetişim sistemi oluşturmak için Anlık Görüntüde kimlik bilgilerinden ve kimlik bilgilerine dayalı NFT'lerden yararlanmasını sağlar.
 • Galxe Credential API: Geliştiriciler, zincir dışı uygulamalarındaki kimlik bilgilerini Web3 LinkedIn, loncalar, oylama altyapısı, sybil saldırı önleme algoritmaları vb. oluşturmak için kullanabilir.
 • Galxe Credential Oracle: Geliştiriciler, kredi puanlama, likidite madenciliği artışı, INO veya IDO için izin verilenler listesi vb. gibi özelleştirilmiş zincir üstü kullanım durumları için akıllı sözleşmelerden kimlik bilgilerini sorgulayabilir.
 • Galxe Kimliği: Galxe Kimliği, Galxe Kimlik Bilgilerinden yararlanır ve bir Web3 LinkedIn gibi davranır. Galxe Kimliği, kullanıcıların Web3'teki çoklu zincir/çoklu cüzdan kimliklerini temsil edecek evrensel kullanıcı adı olabilir.

11 Mayıs 2023 itibariyle toplam ve maksimum GAL arzı 200.000.000 ve dolaşımdaki arz 74,682,666.49 GAL’dir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ