Koreli uzmanlar, kriptonun oyun ekosisteminde önemli bir rol oynayacağına inanıyor ve önümüzdeki üç yıl içinde oyunların çoğunda oyun içi kripto ekonomisi olabilir.

GameFi ve Kripto Oyun Yayıncıları İçin Doğuştan Uygun

Güney Kore, dördüncü en büyük oyun pazarı ve en büyük blok zinciri benimseyenlerden biri olarak kabul ediliyor. Ancak ülke, kripto entegrasyonu nedeniyle kazan-kazan (P2E) blockchain oyunlarını yasakladı. Yeni kripto yanlısı başkan Yoon Suk-Yeol yasağı kaldırmayı ima etmişti, ancak hükümet henüz önemli bir çaba göstermedi.

Blockchain yatırım ve hızlandırıcı firma ROK Capital'in yönetici ortağı Anthony Yoon, özel bir röportajda GameFi'nin Koreli oyun yayıncıları için doğal bir seçim olduğunu söyledi. Yoon, Kore Blockchain Haftası 2022 (KBW) sırasında ülkedeki GameFi'nin mevcut durumuna ve oyun stüdyolarının blockchain entegrasyonuna nasıl yaklaştığına ışık tuttu.

Yoon, Web3 ve blockchain oyunlarına geçmek isteyen Web2 oyun şirketleri arasında iki düşünce süreci olduğunu açıkladı. Bir kampın projeleri için değer elde etmenin ve ekosistemlerini sıfırdan blok zinciri üzerinde yaratmanın yollarını ararken, token entegrasyonunun son adım olduğu yerde, diğer kamp önce bir token başlatmaya ve teknolojiyi dışarıdan temin etmeye hazır.

Yerel Kore projelerine karşı Solana ve Polygon gibi küresel blok zinciri projelerinin popülaritesinden bahseden Yoon, popülaritelerinin sadece getirdikleri sermaye miktarına değil, daha çok sunmak zorunda oldukları altyapı ve ekosisteme bağlı olduğunu açıkladı. Şöyle açıkladı:

Fizibilite açısından, bunun oyun stüdyolarının da baktığı bir şey olduğunu düşünüyorum. Bu zincirde bir ekosistem var mı? Zincirde altyapı var mı?

Yoon ayrıca, yerel zincirlerin ekosistemi geliştirmede önemli bir rol oynamasına rağmen, oyun stüdyolarının ana odak noktasının küresel bir ekosistem inşa etmek olduğunu söyledi.

Başka bir sohbette WeMade CEO'su Henry Chang, GameFi sektöründeki mevcut trendler, potansiyel geleceği ve WeMade'in yeni oyun blok zinciri platformu Wemix hakkında konuştu.

Chang, Kore'de kripto ile bütünleşik blockchain oyunları yasaklanmış olsa da, kriptonun oyun endüstrisinde kesinlikle bir faydası olduğunu söyledi. Kriptonun önümüzdeki yıllarda oyunların çoğunda yer bulacağını da sözlerine ekledi. Kripto oyunlarının başarılı olması için zorlu bir oyun içi ekonomisine sahip olmaları gerektiğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ