Şirketin CEO'su Matt Furlong'a göre GameStop, kripto ve blok zinciri teknolojisini çeşitlendirmeyi planlıyor.

Şirketin CEO'su Matt Furlong'a göre GameStop, kripto ve blok zinciri teknolojisini çeşitlendirmeyi planlıyor. Şirket, dördüncü çeyrekte 2.254 milyar dolarlık net satış bildirdi.

Çok uluslu bir video oyun şirketi olan GameStop Corp., takas edilemez bir token (NFT) platformu başlatacak. Bunun 2022'nin ikinci çeyreğine kadar hazır olması bekleniyor. Şirket, haberi dördüncü çeyreği ve tam yıl mali sonuçları sırasında açıkladı.

Özellikle GameStop, bir NFT pazarı geliştirmek için Immutable X ile bir ortaklığa girdi. Ek olarak, anlaşma, belirli kilometre taşlarının başarılması üzerine 150 milyon dolara kadar IMX tokenini içeriyor.

GME borsası son bir yıldır düşüşte. MarketWatch'a göre, GME hissesi geçen yıl yaklaşık yüzde 56 düştü. Ek olarak, GME hisseleri bugüne kadar yaklaşık yüzde 40,9 düştü.

Düşüşle birlikte, 6.63 milyar dolarlık şirket alternatif gelir kaynakları arıyor. Kripto para ve blockchain teknolojisi en çok tercih edilen pazar oldu.

Özellikle GameStop, dördüncü çeyrekte 2.254 milyar dolarlık net satış bildirdi. Rakam, 2020'nin dördüncü çeyreğindeki 2.122 milyar$'a kıyasla birkaç milyon daha yüksekti. Şirketin hisse fiyatı oynaklığından bağımsız olarak geçtiğimiz yıl daha yüksek satışlar kaydettiğinin bir göstergesi.

GameStop, kripto piyasasına benzer özellikler sergilemiştir. Geçen yılın başında, GME hisseleri organize bir kısa süreli daralmanın ardından yüksek oynaklık yaşadı. Bu tür pompalama ve boşaltma örnekleri çoğunlukla kripto piyasasında, daha çok boğa piyasalarında yaşanır. GameStop, enerjilerinin bir kısmını kripto ve blok zinciri teknolojisine kaydırdığından beri. Ona göre, kripto ve blok endüstrisinde kullanılmayan büyük bir potansiyel var.

GameStop ve NFT Pazarı

Şirketin CEO'su Matt Furlong'a göre GameStop, kripto ve blok zinciri teknolojisini çeşitlendirmeyi planlıyor. Ayrıca, blockchain teknolojisi ve kripto piyasası, pazarda daha yüksek bir büyüme oranına sahiptir. NFT pazarının önümüzdeki on yılda büyük bir benimseme kaydetmesi bekleniyor.

Furlong, "Şirket, NFT'ler için 40 milyar dolardan fazla pazarda uzun vadeli önemli bir potansiyel görüyor" dedi.

Blockchain oyunlarında ve kripto para biriminde yeni teklifler oluşturmak ve hedefli bahisler yapmak için adımlar atmaya devam edeceğiz. Şirket, GameStop'un oyunun geleceğine uyum sağlayamadığı son on yılın hatalarından ders aldı.

NFT pazarı, GameFi aracılığıyla oyun endüstrisine büyük ölçüde karıştı. GameStop ve Immutable X, NFT platformunun altyapısını geliştirecek. Özellikle, Immutable X, kullanıcılara varlıkları büyük ölçekte oluşturmak ve dağıtmak için güvenli bir yol sağlar. Ayrıca platform, Ethereum'daki NFT'ler için ikinci bir katman ölçeklendirme çözümüdür.

IMX, Immutable X'in maksimum 2 milyar arza sahip yerel ERC-20 yardımcı programı tokenidir. Binance destekli Coinmarketcap tarafından sağlanan piyasa verilerine göre, IMX son 24 saatte yüzde 4,9 düşüşle 1,51 dolar civarında el değiştirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ