Bitcoin Yatırım Ortaklığı (GBTC), bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen hala yüksek prim gösteriyor.

GBTC Bitcoin Premium % 24 Yükselişle Kurumsal Talepte Kademeli Artışı Gösteriyor

Akredite ve kurumsal yatırımcıların bitcoin ticareti yapmasını sağlayan ve Grayscale tarafından işletilen bir yatırım aracı olan Bitcoin Yatırım Ortaklığı (GBTC) halen % 24 ile yüksek bir prim gösteriyor.

Her bir GBTC payı, yaklaşık bir bitcoinin binde birini veya 0.00097033 BTC'yi temsil eder. GBTC şu anda 8,790 dolar olarak fiyatlandırıldığından, bu değer bitcoin'i 8,966 dolar olarak değerlendiriyor. Büyük spot ve marj işlem platformlarında, bitcoin fiyatı 7.500 $ 'da seyrediyor.

Bitcoin Yatırım Ortaklığı Primi Neden Kurumsal Talep Gösteriyor?

Çeşitli kısıtlamalar nedeniyle, çoğu akredite ve kurumsal yatırımcı kripto borsaları aracılığıyla bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerine yatırım yapamamakta. Mali düzenleyiciler tarafından denetlenen kesinlikle düzenlenmiş platformlara ihtiyaç duyuyorlar.

Yatırımcılar, Bitcoin Yatırım Ortaklığı yoluyla bitcoin satın almak için prim ödüyorlar çünkü GBTC belirli koruma önlemleri sunuyor ve mevcut kripto borsalarının çoğunun sahip olmadığı yasal riskleri ortadan kaldırıyor.

Ayrıca, bazı yatırımcıların GBTC için güçlü bir pazar oluşturacak şekilde borsaya veya tezgah üstü (OTC) menkul kıymet platformlarına yatırım yapmaları gerekmekte.

Grayscale’e göre, çoğunlukla Bitcoin Yatırım Ortaklığı’ndan gelen şirketin yönetimindeki net varlıklar 2 milyar dolara yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ