GDAX borsası, sabahın erken saatlerinde saat yaklaşık 9:00'dan bu yana Bitcoin Cash'i (BCH) borsasında listemiş bulunuyor ve al/sat işlemleri yapılmaya başlandı. Saat 11:25 itibariyle de sistem tam anlamıyla çalışmaya başladı. Bitcoin Cash'in yeni bir borsada işlem görmeye başlamasının coin açısından önemli yanları tabi ki çok fazla. Alım/Satım seçeneğinin fazlalaşması demek o coinin hacminin nekadar hızlı büyüme gösterebileceği anlamına geliyor.

Aynı zamanda Bitstamp borsasıda yakın zaman içerisinde Bitcoin Cash'i borsasına eklemiş ve kullanıcıların hizmetine sunmuştu. BCH'nin GDAX'e eklenmesi ile birlikte, Coinbase sitesinde fiyat tabiki olarak yer alan Bitcoin Cash'in fiyatının her zamanki en yüksek seviyesine ulaştığını görebilirsiniz. Coinbase, GDAX borsasına ev sahipliği yapıyor olsada aynı çatı altında yer alan farklı şirketler. İşlemlerin başlamasından bu yana, Coinbase gelecekte borsaya eklenecek olan diğer coinler hakkında bir bilgi vermedi.

BCH'nin fiyatı, gün içerisinde %12 oranında kuvvetli bir artış gösterdi. Geçtiğimiz son iki gün içerisinde Bitcoin Cash fiyatı 1742$ seviyesinden işlem görüyordu.

Odak mı yanlış?


Bununla birlikte, kripto para topluluğu, GDAX'in SegWit protokolünü uygulamaktaki yavaşlığı göz önüne alındığında bu haberden çok heyecan duymadı. Örneğin, BitGo'daki bir mühendis olan Jameson Lopp bu konuda bir tweet paylaştı:

Bitcoin ağ tıkanıklığının önemli bir nedeni, blok alanı verimli kullanmayan @ blockchain, @ coinbase ve @ gemini gibi popüler hizmetlerden kaynaklandığıdır ve yeni bir şey değil. Soruna katkıda bulunmak istemiyorsanız, onları kullanmayın.

Coinbase, geçen yılın sonunda SegWit entegrasyonu ile ilgili söz vermişti, ancak yerine getirmeleri epey yavaş oldu. SegWit daha ucuz ve daha hızlı işlemlere izin verecekti. Diğer hizmetler de Blockchain ve Gemini dahil SegWit desteğini ekleme konusunda yavaş davranıyor.

Chris Given diğer tweetinde de aynı şekilde yanıt verdi:

BCH/BTC işlemeri 17 Ocak Çarşamba günü saat 9.00'da PST olarak açacağız. Daha fazla bilgi için bkz: https://status.gdax.com
Segwit ve parti işlemlerine odaklanmaya ne dersin ... Teşekkürler !!


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ