13 Mart Cuma günü, kripto odaklı varlık yönetimi firması Morgan Creek Digital Assets'in kurucu ortağı Anthony Pompliano 12 Mart Perşembe günü meydana gelen finansal piyasalardaki 'kan banyosu' hakkında konuştu.

Geçen Haftanın

13 Mart Cuma günü, kripto odaklı varlık yönetimi firması Morgan Creek Digital Assets'in kurucu ortağı Anthony Pompliano 12 Mart Perşembe günü meydana gelen finansal piyasalardaki 'kan banyosu' hakkında konuştu.

Morgan Creek Digital Assets, "kurumsal müşteriler ve varlıklı aile ofisleri için blockchain teknolojisine ve dijital varlıklara erişim sağlamaya odaklanan çok stratejili bir yatırım şirketidir. Mark Yusko, Jason Williams ve Anthony Pompliano tarafından kuruldu ve "ABD merkezli multi-milyar dolarlık varlık yöneticisi Morgan Creek Capital Management tarafından destekleniyor".

Pomp haftalık bülteninin 13 Şubat sayısında Perşembe günkü "pazarlar arası kan banyosu" nu tartıştı.

Pomp, Bitcoin'in pazarının geleneksel finansal piyasalardan çok farklı olduğunu söylüyor:

"çalışma saatleri yok"

"küresel çapta 7/24/365" ticaret söz konusu.

"Pazar istediği kadar yükselebilir ve istediği kadar düşebilir"

“devre kesici yok”

Yetkili, "çoğu geleneksel yatırımcı" bu "oynaklık seviyesini" başaramasa da, mevcut likidite krizinin genellikle "uçucu olmayan, geleneksel varlık piyasaları" tarafından sağlanan "bu rahatlık seviyesini azalttığını" söyledi. Daha sonra "Bitcoin sahipleri oynaklığa alışkınken, hisse senedi yatırımcıları dünya bitiyormuş gibi davranıyor" demeye devam ediyor.

Pomp ayrıca, Bitcoin'in ve S&P 500'ün tarihsel oynaklığına bakarsanız, S&P 500'ün "göreceli olarak" % 9,5'e düşerek Bitcoin'in % 51'inin, yani göreceli oynaklık temelinde, Bitcoin ve S&P 500 12 Mart'ta aynı dalgalanma seviyesini gösterdi.

Yetkili ayrıca, 12 Mart'ta Federal Reserve tarafından açıklanan "parasal teşvik", bu hafta açıklanması beklenen faiz indirimleri ve Federal Reserve'ün yakında alması gereken niceliksel genişleme önlemleri hakkında da konuştu:

Pomp, “piyasa para uyaranının işe yarayacağına inanmıyor” diyerek şöyle devam etti: "Piyasanın, Fed'in bir sonraki faiz kararında oranları düşürmesi olasılığını % 100'e yakın bir şekilde fiyatlandırdığını zaten biliyoruz ve çoğu insan, bu noktada % 0'lık bir faiz oranının vazgeçilmez bir sonuç olduğuna inanıyor.

"Bu, büyük kararları niceliksel genişleme tarafında bırakıyor - Fed ne kadar para basabilir?

"Kısa cevap, Fed'in istediği kadar para basabilmesidir. Kelimenin tam anlamıyla insanların inancı dışında hiçbir şey tarafından desteklenmiyor. "Piyasa 1.5 trilyon dolarlık bir uyarıcıya yanıt vermiyorsa, bu Fed'in trilyonlarca dolar basması gerektiğinin bir işareti olabilir ...

"Federal Rezerv, piyasanın asgari düzeyde yüksek enflasyonu ve maksimumda tam hiper enflasyonu riske atmaları için piyasanın yanıt vermesini sağlamak için o kadar çok para basmak zorunda kalacak."

Pomp bu potansiyel senaryoyu Bitcoin için mükemmel olarak görüyor:

"Bitcoin bu senaryo için oluşturuldu.

"Geleneksel pazarlarda tüm saçmalık ve varlıklı sosyalizm devam ederken, merkezi olmayan dijital para birimi tam olarak yapması gerekeni yapmaya devam edecektir.

"Blok üretildikten sonra blok sonra blok. Dünyadaki en güçlü bilgi işlem ağı ilerlemeye devam ediyor."

Ve Bitcoin'e övgü burada bitmedi:

"Gerçek kapitalizm, Bitcoin'in serbest piyasalarında oluyor.

"Merkezi olmayan, dijital para birimi herkesin aldığı kararlarla yaşamasını ve ölmesini sağlar.

 "Ve birincisi, yaklaşan mali kriz sırasında bu kaçış yoluna bir seçenek olarak sahip olduğumuz için çok mutluyum."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ