Bitcoin'in son üç faiz indirimi sırasında gösterdiği performans, güvenli bir liman varlığı olmadığını gösteriyor.

Bitcoin'in son üç faiz indirimi sırasında gösterdiği performans, güvenli bir liman varlığı olmadığını gösteriyor.

2019 yılında, Federal Rezerv Kurulu (Fed) faiz oranını üç kez düşürdü ve şu anda 175 bps'de oturuyor. Üç indirim sırasında, bitcoin'in fiyatı önemli bir artış göstermedi. Aksine, 1 haftalık, 1 aylık ve 3 aylık gecikmelerdeki ortalama geri dönüşü sırasıyla% -5.0,% -20.9,% -11.0 idi.

Güvenli bir liman varlığı olarak Bitcoin için yaygın bir tez, makro oynaklığı sırasında Fed'in adım atma ve faiz oranlarını düşürme eyleminin risk varlıkları ve altın gibi enflasyon dışı varlıklar üzerinde net bir pozitif olmasıdır.

Bu nedenle, pazar başka bir Fed faiz indirimi öngörürken, bazı analistler bitcoin'in bir toparlanma göreceğine inanıyor.

Bununla birlikte, faiz indirimlerinin bitcoin fiyat hareketi ile ilişkili olmadığını göstermektedir. Bu nedenle, bir sonraki oran indirimi sırasında yükselmesi olası değildir.

Son zamanlarda makro dalgalanmalar ABD tarafından ilk kez bir İranlı generalin öldürülmesi, ardından Coronavirüs'ün küresel yayılması Bitcoin'in yatırımcılar tarafından güvenli bir liman varlığı olarak kabul edilip edilmediğine dair yeni bir tartışma turunu tetikledi.

Bununla birlikte, ABD borsasına benzer şekilde, şu anda 8550 $ civarında olan Bitcoin Coronavirus nedeniyle Şubat ayının son yarısında fiyat düşüş eğilimi gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ