Kısa vadeli Bitcoin (BTC) sahiplerinin net gerçekleşmemiş kar ve zarar pozisyonu ilginç seviyelere ulaştı.

Kısa vadeli Bitcoin (BTC) sahiplerinin net gerçekleşmemiş kar ve zarar pozisyonu, tarihsel olarak BTC makro diplerini işaret eden seviyelere ulaştı. BTC'nin geçmiş verilerine bakıldığında, bu durum geçmişte fiyatlarda sıçramalara yol açtığı için iyi bir şey olabilir.

Varlık Ayarlı Kısa Vadeli Tutucu Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarar 7 Günlük EMA (Kaynak: Glassnode)

Şimdi yatırımcılar tarihin 4. kez tekerrür edip etmeyeceğini bilmek istiyor.

Kısa Vadeli Sahiplerin Elde Ettiği Toplam Kâr Arzı 90 Günlük Üstel Hareketli Ortalama (Kaynak: Glassnode)

BTC'nin onu destekleyecek bazı geçmiş verileri olmasına rağmen, bunların dikkate alınması gereken sadece birkaç ölçüm olduğunu kabul etmek önemli ve makro zemini göz önünde bulundurmanın yanı sıra izdiham aramak hala çok önemlidir.

CoinMarketCap'e göre Bitcoin (BTC), son 24 saat içinde %1,22'lik bir düşüşten ve aynı dönemde 21,877,14$'a ulaştıktan sonra şu anda 21,291,69$'dan işlem görüyor. BTC son günde düşüşte olsa da, kripto geçen haftaya göre hala %11,43 artmış durumda.

BTC'nin 24 saatlik işlem hacmi de %40,64 düştü ve şu anda 29.574.264.674$'da duruyor.

İlgili bazı haberlerde, yaklaşık 2,8 milyar dolar değerinde 137.000 BTC yakında piyasaya sürülecek. Bu, Miles Deutsher gibi kripto analistleri için bazı endişelere neden oluyor. Crypto Banter sunucusu, 137.000 BTC'nin serbest bırakılmasının, artan satış baskısı nedeniyle BTC fiyatında yıkıcı bir düşüşe yol açabileceğine inanıyor.

Birçok kripto hayranı, BTC fiyatındaki bu düşüşün Ethereum'un Birleşmesi ile uyumlu olabileceğine ve bunun da “The Flipping”in gerçeğe dönüşmesine yol açabileceğine inanıyor. Flipping, Ethereum'un Bitcoin piyasa değerini geçtiği tarihi bir olaydır.

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ