Son piyasa çöküşüne rağmen, geçtiğimiz hafta özellikle iyi performans gösteren beş kripto vardı. Waves bir önceki haftaya göre %94 artışla listenin başında yer alıyor. ADA, GRT, XLM ve HNT de listede.

İşte Geçtiğimiz Haftanın En İyi 5 Kripto Para Birimi

Kripto para piyasası için zorlu birkaç hafta olmuştu ve piyasadaki en iyi 10 kripto para birimi ilk düşüşlerine tanık oldu. TerraUSD (UST) ve Terra'nın (LUNA) çöküşleri, hükümetleri ve Uluslararası Para Fonu'nu (IMF) dünya çapında bir kripto para birimi düzenleyici çerçevesi oluşturmaya itti.

Perşembe günü, küresel kripto para piyasası 1,31 trilyon doları aştı. O zamandan beri biraz geriledi ve şu anda 1,22 trilyon doların biraz üzerinde duruyor. Geçen haftanın en iyi beş kripto para birimini inceleyelim.

Waves (WAVES)

Waves fiyatı 4,18 dolardan en düşük seviyesinden yedi gün boyunca artarak %94'lük bir artışı temsil ediyor. Ek olarak, alıcılar 8.14$ direncinden büyük hacimli bir momentum kırılması sağlayarak ilgilenen traderler için uzun bir şans sağladı. Bununla birlikte, 10 dolarda arz baskısı yaşayan kripto para birimi, yükseliş eğilimine devam etmeden önce kısa bir düşüş yaşayabilir. Waves, son 24 saatte %11 azaldı ve şu anda 8.31 dolardan işlem görüyor.

Helium (HNT)

HNT önceki hafta %30'un üzerine çıktı. Helyum'un fiyatı şu anda 9,41 dolarda ve son 24 saatte yaklaşık %6,69 arttı. Güçlü bir ilerlemeden sonra, helyum yatırımcıları bir sonraki hedefleri olarak 10 $'lık yuvarlak seviyeye geçmeye hazırlanmak için kripto para birimi fiyatını biriktiriyor. Bu arada, piyasa değeri %6 artarak 2 milyar doları aştı. İşlem hacmi son 24 saatte %83 artarak 36,2 milyon dolara ulaştı.

Cardano (ADA)

Geçen hafta, ADA güçlü bir yükseliş trendindeydi ve diğer kripto para birimlerinden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi. Altcoin, son yedi gün içinde %24.16 yükseldi. Geçen gün %0.22 oranında düşmesine ve şu anda 0,5583 $ seviyesinde olmasına rağmen, ADA geçen hafta en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor.

Fiyat, mevcut trendde 0,6094 ABD doları olan ilk engeli aşabilirse, 9 Mayıs 2022'nin yükseği 0,70 ABD dolarına doğru kapılar açacak ve ardından 0,6671 ABD dolarına direnç ayarlayacaktır. Yükseliş görünümünü daha da güçlendirmek için, hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) eğrisi, nötr bölgenin üzerinde daha yüksek zirveler yaratıyor.

The Graph (GRT)

The Graph fiyat analizi , geçen hafta %16,39 artışla yükseliş işaretleri gösterdi. Kripto, son yirmi dört saat içinde %4 düşüşle 0.1613 dolar değerinde. Düşen bir trend çizgisinin yanı sıra, GRT fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) kırarak uzun işlemlere ek bir avantaj sağladı. Bununla birlikte, kalan DMA'lar (50, 100 ve 200), herhangi bir olası rallinin gerçekleşmesini engelleyebilir.

Stellar (XLM)

Önceki haftaya göre önemli bir yükseliş eğiliminin bir sonucu olarak, XLM geçen hafta %15.88 ve dünden beri %0.26 arttı. Altcoin şu anda 0.144 dolar değerinde. Mayıs ayının en düşük seviyelerinden ve 0.1019$'daki yatay destek seviyesinden toparlandıktan sonra, XLM/USD 0.1500$ fiyat bölgesinin üzerinde işlem gördü. Hareketli ortalamalar kuzeye doğru ilk direnci sunuyor ve XLM için 0.2250 dolarlık birincil fiyat hedefini belirliyor. Stellar'ın orijinal fiyatı kademeli olarak 0.1183 dolardan 0.1539 dolara yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ