Asya'nın önde gelen hükümetler arası blockchain uzmanı, VeChain blockchain'in yeşil girişimlerini takdir ediyor.

Gelecek: VeChain

Asya'nın önde gelen hükümetler arası blockchain uzmanı, VeChain blockchain'in yeşil girişimlerini takdir ediyor.
VeChain ekosistemindeki diğer yükseliş duyuruları, VET'in fiyatı üzerinde ani bir etki gösteremedi.
VeChain, düşük enerji tüketimi ve düşük karbon emisyonu nedeniyle en çevre dostu blockchain ağlarından biri olarak tanınmaya devam etti.

Yetki kanıtı (PoA) blockchain ağı, Asya'nın önde gelen hükümetler arası blockchain uzmanı ve seri girişimci ve yazar Andy Lian tarafından sürdürülebilir blockchain ağlarında endüstri standartlarından biri olarak vurgulanmıştır.

Lian, "Yeşil ve sürdürülebilir kripto - İleriye giden yol bu mu?" başlıklı bir raporda belirtti. VeChain blok zinciri tarafından bir yılda üretilen karbon emisyonu miktarı olan 4,58 metrik ton, tek bir Bitcoin madenciliği tarafından üretilen emisyona eşdeğerdir.

Ayrıca yeşil inisiyatifler üzerinde çalışarak sürdürülebilirliğini daha da ileri götürdüğü için blok zincirini övdü. Vurguladığı böyle bir girişim, VeChain'in tarımsal tedarik zinciri kayıtlarını blok zincirinde tutmak için Avrupa mikro devleti San Marino hükümeti ile ortaklığıdır.

VeChain, San Marino hükümeti ile kararlaştırılan gibi paydaş katılımını artırmak veya güvenli ve izlenebilir gıdanın geleceğini sunmak için yeşil girişimler üzerinde çalışıyor.

Bu tür girişimlerle VeChain, iklim etkisi ve ESG bilincine sahip blockchain yatırımcıları devreye girdikçe pazar payı kazanmaya devam edecek. Proof-of-work mutabakat mekanizması kullanması nedeniyle Bitcoin'in yüksek enerji tüketimi, öncü kripto para biriminin en büyük eleştirilerinden biri olduğundan, trend şimdiden başlıyor.

Bu zayıflığı ortadan kaldırmak için, Ethereum blok zinciri de yakın zamanda bir iş ispatından hisse ispatı blok zincirine dönüştürüldü. Geçiş, Ethereum blockchain ağlarının enerji tüketimini %99'a kadar azalttı.

VeChain Ayrıca Son Zamanlarda Birden Fazla Dönüm Noktasına Ulaştı

Yeşil girişimleri için tanınmak, VeChain ağının yalnızca en son başarısı oldu. Bu ayın başlarında, blok zinciri, Yetki Kanıtı (PoA) 2.0 protokolüne yükseltme konusunda tarihi bir dönüm noktasına ulaştı.

Yükseltme, VeChain blok zinciri ekosistemindeki uzun süredir devam eden ölçeklenebilirlik ve düşük iş hacmi zorluklarını çözerek ağın dahil edeceği çeşitli kamu ve özel işletmeler için akıllı sözleşme sistemleri oluşturabilmesini sağlar.

VeChain ekosisteminde yapılan bir başka yükseliş duyurusu, takas edilemez token merkezli protokol Exoworlds'ten geldi. Exoworlds, içerik oluşturma, strateji, pazarlama ve diğer temel büyüme teknikleri dağıtımını içeren blockchain oyun girişimi Space Games ile resmi bir ortaklık duyurdu.

Bununla birlikte, ekosistemdeki büyüme, blok zincirinin yerel tokeni VET'in fiyatı üzerinde bir etki yaratmadı. Verilerimize göre VET fiyatı son 24 saatte %1,18 düşüşle yaklaşık 0,019 $ seviyesinde işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ