reklam endüstrisinde blockchain teknolojisinin artan kullanımına işaret eden birçok işaret vardır.

Gelecekte Kripto ve Reklamcılık İçin Neler Bekleniyor?

Blockchain teknolojisi çevrimiçi reklamcılığı değiştirebilecek mi? Görünüm son derece ümit verici olsa da, bu alternatiflerin, büyük kullanıcı tabanları ve erişimleri göz önüne alındığında, çevrimiçi reklam pazarına hakim olan Google veya Facebook gibi devlerle rekabet etmek için uzun bir yol var.

Bununla birlikte, reklam endüstrisinde blockchain teknolojisinin artan kullanımına işaret eden birçok işaret vardır. Örneğin, Brave tarayıcı yakın zamanda anlık global ödeme ağı PayID'ye katıldı ve IBM, verimsizliği ve sahtekarlığı azaltmak ve dijital reklamcılık endüstrisini geliştirmek için büyük bir reklamverenle ortaklık kurdu. Manchev'e göre, blockchain teknolojisinin değişmezliği ve doğrudan ödeme yetenekleri, Cointelegraph'a şunları söyleyerek çevrimiçi reklamcılık dünyasında gerçekten devrim yaratabilir:

“Verilerin değişmezliği ve talimatlar ile ödeme koşulları ön dağıtımındaki fikir birliği, tedarik zinciri adımlarının azaltılmasına ve reklamverenler ile yayıncılar için maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olabilir. Öte yandan, kripto ödemeleri yeni ödeme yöntemleri getirebilir. [...] Bu, yayıncıların likiditesini artırabilir, reklam ağları tarafından para saklama ihtiyacını ortadan kaldırabilir ve her iki taraf için güvenliği artırabilir. ”

 Blockchain teknolojisi reklamcılık endüstrisini ele geçirmeye devam ederken ve kripto para daha düzenlenmiş ve şeffaf bir pazar için çabalamaya devam ettikçe, kripto para şirketlerinin bir kez daha “reklam partisinde” tekrar izin vermesi ve daha fazlasını hedefleyebilmesi muhtemeldir. Bitcoin (BTC) ve kriptonun bir bütün olarak yaygın olarak benimsenmesi için zorunlu olabilecek ana akım kitle bu aslında.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ