Önde gelen kripto para birimi olan bitcoin fiyatı hala geleneksel finansal piyasalarla birleşti ve hafta sonu 5.000 doların altına düşebilir.

Geleneksel Piyasalar İle Korele Olan Bitcoin Bu Seviyelere mi Gerileyecek?

Önde gelen kripto para birimi olan bitcoin fiyatı hala geleneksel finansal piyasalarla birleşti ve hafta sonu 5.000 doların altına düşebilir.

Önde gelen kripto para birimi bugün yaklaşık % 8'lik bir düşüşe tanık oldu, çünkü fiyat yaklaşık 6.100 dolara düştü. Bitcoin fiyatındaki düşüş, kripto para biriminin geleneksel finansal piyasalardan başarıyla ayrılmadığını gösteriyor. Eğer desen takip edilirse, bitcoin hafta sonu 5.000 $ 'ın altına düşmeye hazırlanıyor.

Bitcoin'in aşağı yönlü hareketini tetikleyebilecek temel faktör, açılması beklenen ABD finans piyasalarıdır. Şu anda Dow Jones ve S&P 500 her ikisi de kapalı. Yatırımcılar muhtemelen bu haftanın kazançlarından sonra varlıklarını tasfiye edecek ve kâr edeceklerdir. Bitcoin'in önümüzdeki günlerde 5.000 doların altına düşmesi bekleniyor.

 ABD şu ana kadar dünyadaki en fazla vakayla 104.000'den fazla COVID 19 pozitif vaka bildirmiştir. Şimdiye kadar, 1.700'den fazla insan koronavirüs nedeniyle ABD'de hayatını kaybetti. Ülkedeki sayılar her saat artıyor. Bu küresel salgın nedeniyle, ABD geçen yıldan bu yana işsizlik oranında % 1,000 oranında bir artış bildirdi. Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri için kısa vadeli gelecek, en azından koronavirüs ile savaş devam edene kadar acımasız görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ