31 Mart'ta yayınlanan bir araştırma, üst düzey ticaret yöneticilerinin, işteki büyük şirketlerin, özellikle Bitcoin (BTC) gibi kripto pra birimlerinde yaşanan son düşüşten yararlanmak isteyeceğine inandığını ortaya koydu.

Geleneksel Traderlar Bitcoin

31 Mart'ta yayınlanan bir araştırma, üst düzey ticaret yöneticilerinin, işteki büyük şirketlerin, özellikle Bitcoin (BTC) gibi kripto pra birimlerinde yaşanan son düşüşten yararlanmak isteyeceğine inandığını ortaya koydu.

Acuiti yönetim istihbarat platformu tarafından yayınlanan Dijital Varlık Ticaretinin Kabulü raporuna göre, kurumsal müşteriler için kripto para ticareti yapabilen yaklaşık 100 mekan açıldı.

Anket, dijital varlıkların satış tarafı hizmet sağlayıcıları arasında (% 26) geleneksel ticaret şirketlerine (% 17) göre daha fazla benimsendiğini göstermekte. Ancak, benimseme oranlarının CME veya Bakkt ile sınırlı olduğunu açıklığa kavuşturmuştur.

Bitcoin ve Ethereum Türevleri Büyük İlgi Görüyor

Raporda incelenen tüm kripto ticaret firmaları, Bitcoin türevlerine artan bir ilgi olduğunu tespit etti. Geleneksel ticaret firmalarının yaklaşık % 57'si Bitcoin,% 29'u Ethereum (ETH) türevleri ticareti yaptı.

Anketin bulgularından biri, XRP sekizinci en popüler dijital varlık olarak sıralansa da, XRP / USD'nin kurumsal firmalar arasında tercih edilen kripto para birimi çiftinin sıralamasında 5. sırada yer almasıdır. Onların en önemli üç düşüncesi likidite, volatilite ve arbitraj fırsatlarıdır.

Güvenlik Endişelerine Rağmen Gelecek Parlak Görünüyor

Kripto para birimleri gibi dijital varlıkların ticaretini hala bekleyen olanlar da dahil olmak üzere, incelenen tüm ticaret kurumları arasında en büyük endişelerden biri, takas ve hackleme korkusu güvenlik açıklarıydı.

Raporda detaylandırılan bir diğer endişe, itibar zararı korkusudur, bu nedenle birçok ticaret kurumu portföyleri arasında dijital varlıklar sunmak istememekte.

Anket hala benimsenme oranlarının düşük olduğuna inanmasına rağmen, gelecek benimsenme açısından parlak görünüyor. Geleneksel ticaret firmalarının % 97'si önümüzdeki iki yıl içinde dijital varlık ticareti yapmayı düşünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ