Savunma grubu Crypto Market Integrity Coalition (CMIC), aralarında Gemini, Chainalysis ve Robinhood'un da bulunduğu 13 yeni üyeyi bünyesine kattı.

Savunma grubu Crypto Market Integrity Coalition (CMIC), aralarında Gemini, Chainalysis ve Robinhood'un da bulunduğu 13 yeni üyeyi bünyesine kattı. Kuruluşun misyonu, kripto para birimi endüstrisindeki piyasa manipülasyonunu ve sahtekarlığı kabul etmek ve azaltmaktır.

Kriptonun savunuculuk gruplarından biri olan Crypto Market Integrity Coalition (CMIC), amacına 13 yeni imzacıyı memnuniyetle karşıladı. Bunlar arasında Winklevoss liderliğindeki Gemini borsası, Robinhood Markets ve kripto istihbarat firması Chainalysis var. Diğerleri ise blockchain analitik firması Elliptic, blockchain veri firması Kaiko, Nexo kredi platformu ve kripto uyumluluk firması TRM Labs.

Şubat ayında kurulan organizasyon, dünyanın dört bir yanından kripto borsaları, firmalar ve endüstri derneklerinden oluşan bir kokteylden oluşuyordu. Listede önde gelen endüstri oyuncuları Coinbase, BitMEX, Huobi Tech, Anchorage Digital, Dijital Ticaret Odası ve CryptoUK yer alıyor.

Kripto Savunuculuk Grubu CMIC Yeni Üyeleri Ağırlıyor

CMIC, piyasa gözetim firması Solidus Labs tarafından toplandı. Üye yöneticiler tarafından onaylanan taahhüdü, sektöre olan güveni yeniden canlandırmak amacıyla kripto piyasası manipülasyonunu çökertmektir. Bu hedefin bir kısmı şöyledir: Pazar Bütünlüğünü ve Pazar Etkinliğini destekleyen ilkeleri operasyonlarımıza ve iş stratejimize entegre edeceğiz.

Solidus Labs düzenleyici işlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kathy Kraninger, giriş niteliğindeki bir açıklamada şunları söyledi: Kripto ve DeFi vaadini mümkün kılmak için, sektör olarak riskleri ele alma ve azaltma taahhüdümüz konusunda sesimizi yükseltmeliyiz.

Özellikle, CMIC üyeliği tüm sektör katılımcılarına açıktır. Koalisyon, çeşitli kripto gruplarını birleştirmenin yanı sıra sektörle ilgili eğitim programları da sunmayı planlıyor. Ayrıca grup, sektörün nasıl olumlu bir şekilde denetleneceği konusunda düzenleyicilerle diyalog kurmayı amaçlıyor.

Koalisyonun planlarından bir diğeri de üyeler arasında “veri paylaşımı ve paylaşılan gözetim çerçevelerini dikkate almak”.

Görevlendirilenlerden biri olan Nexo, koalisyonun misyonunun "küresel olarak düzenleyicilerle proaktif görüşmeler, sıkı platform güvenlik prosedürleri ve KYC ve AML süreçlerine kapsamlı bağlılığımız için uzun süredir devam eden sicilimizin yanında yer aldığını" söyledi.

Kripto Para Birimini Desteklemek

Kripto topluluğu, yüksek eleştiri, yanlış bilgilendirme ve farklı düzenleyici görüşlerin ardından sessizliğini bozdu. Üyeler şimdi, sektörü kucaklayan yasaları teşvik etmek için milletvekilleri ve diğer etkili kişilerle görüşme yapmanın yollarını buluyorlar. Bunlar arasında Bitfury CEO'su Brian Brooks, Paxos CEO'su Chad Cascarilla ve FTX CEO'su Sam Bankman-Fried var. İkincisi, geçen yıl Aralık ayından bu yana iki kongre toplantısında bulunuyor.

Ek kripto savunuculuk grupları da ortaya çıktı. Bir örnek, 2021'de Radix tarafından başlatılan GoodFi'dir. GoodFi, ağırlıklı olarak merkezi olmayan finans (DeFi), özellikle eğitim, araştırma ve en iyi uygulamalara odaklanır. Şu anda, 55 üye kuruluşa sahiptir. 2025 yılına kadar, grup 100 milyon insanın DeFi'ye en az bir dolar yatırmasını istiyor.

Crypto Open Patent Alliance, 2020'de Block daha sonra Square  tarafından başlatılan başka bir savunuculuk grubudur. Block, önde gelen bir Bitcoin savunucusu olan eski Twitter CEO'su Jack Dorsey tarafından yönetiliyor. İttifak, “kripto topluluğunun patent saldırganlarına ve trollere karşı savunmasına yardımcı olmak için paylaşılan bir patent kitaplığı” ile endüstri patentlerine odaklanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ