BitPay, dünya çapındaki müşterileri için GUSD, USDC ve PAX’i piyasaya sürerek stablecoinlerin kullanılmasını teşvik etme yönünde büyük bir adım atıyor.

Gemini Dollar (GUSD) ve Diğer Stablecoinler Şimdi BitPay Tarafından Destekleniyor

Önde gelen kripto ödeme sağlayıcısı BitPay, şirketin basın bültenine göre Gemini Dollar (GUSD), Circle’in USD Coin (USDC) ve Paxos Standard Token (PAX)’ın eklendiğini açıkladı.

Kripto Ticaretini Volatilitesiz Hale Getirme

Yukarıda belirtilen kripto işlemleri artık Microsoft ve Avnet gibi devler de dahil olmak üzere binlerce şirketin ödemelerinde kullanılabilir.

Buna ek olarak, BitPay müşterileri aynı zamanda eski moda banka havalelerine uygulanabilir bir alternatif olarak görülen bir cüzdandan diğerine para da gönderebilirler.

En son yapılan eklemelerin arkasındaki sebebi açıklarken, şirket USD-destekli stablecoin'lerin kullanılmasının son birkaç yılda çarpıcı biçimde arttığını iddia ediyor. Kripto para birimlerinin volatil dünyasına istikrar getirirken hızlı işlem ve şeffaflık sunarlar.

BitPay'in CEO'su Stephen Pair, “Stablecoin'leri kabul etmek veya bununla birlikte ödeme yapmak, doların istikrarını gerektiren ancak blok zinciri ödemelerinin güvenliğini ve verimliliğini gerektiren küresel işletmeler için yeni olanaklar yaratıyor” ifadesini kullanıyor.

Yeni Kripto Para Ödeme Seçenekleri Ekleme

Bitcoin ve Bitcoin Cash uzun süredir BitPay tarafından desteklenen tek kripto para birimleri olarak kaldı, ancak şirket yakın zamanda yeni seçenekler sunmaya başladı.

Bugün bildirildiği üzere, BitPay nihayet Eylül başında Ethereum'u benimsedi. Bir ay sonra, şirket, Ripple'nin yatırım kolu Xpring ile bir ortaklık kurduktan sonra XRP ile mevcut token grubunu genişletti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ