Kripto para borsası ve saklama devi Gemini, “Big Four” denetim firması Deloitte tarafından yürütülen ikinci seviye bir güvenlik uygunluk testinden geçtiğini açıkladı.

Gemini Şimdi Deloitte Tarafından Yapılan İkinci Seviye Güvenlik Testini Geçti

Kripto para borsası ve saklama devi Gemini, “Big Four” denetim firması Deloitte tarafından yürütülen ikinci seviye bir güvenlik uygunluk testinden geçtiğini açıkladı.

Perşembe günü çıkan haberleri açıklayan Cameron ve Tyler Winklevoss'un kurduğu Gemini, “dünyanın ilk” kripto borsası ve Sistem ve Organizasyon Kontrolleri (SOC) 2 Tip 2 sınavını tamamlayan saklama borsası olduklarını iddia etti.

Ancak, kripto para saklama şirketi BitGo, Temmuz 2018'de Tip 1'i tamamladıktan sonra Nisan 2019'da Tip 2 sınavını geçti.

Bir Gemini sözcüsü The Block'a yaptığı açıklamada, "SOC 2 Tip 2'yi alan ilk borsa ve saklama şirketiyiz. Deloitte tarafından yapılan inceleme, hem borsa hem de saklama hizmetlerimizi kapsadı” açıklamasını yapıyor.

Amerikan Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü'ne (AICPA) göre, “SOC 2 testi, hizmet kuruluşundaki kullanıcıların verilerini işlemek için kullanılan sistemlerle ilgili bir hizmet kuruluşundaki denetimleri ele almak için özel olarak tasarlanmıştır”.

Gemini Deloitte ile birlikte çalıştı - SOC 2 Tip 2 ve SOC 2 Tip 1 testlerini başarıyla geçti. Firma, Ocak 2019'da Tip 1 testini geçmişti.

SOC 2 Tip 1, sistem kontrollerinin tasarımını ve uygulamasını belirli bir zamanda değerlendirirken, SOC 2 Tip 2 bu sistem kontrollerinin bir süre boyunca etkili bir şekilde çalışıp çalışmadığını değerlendiriyor.

 


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ