Ankete göre Genç Amerikalılar Ethereum'a diğer kripto para birimlerine göre daha fazla yatırım yapacağını belirtti

Öğrenci kredileri konsolidasyon servisinin LendEDU tarafından yaptırılan ve OnePoll tarafından yürütülen bir ankete göre, 18 ila 34 yaşları arasındaki Amerikalı yetişkinler kripto paralar hakkında daha yaşlı kesime kıyasla çok daha fazla farkındad ve dolayısıyla kripto varlıklarına yatırım yapma ihtimalleri çok daha yüksektir.

LendEDU, Bitcoin'e ilgi duyan bir anketi takiben 1.000 Amerikalı vatandaşa e-ticaret ve dalgalanma ile ilgili bilgi verdi.

Ankete katılanların yaklaşık %32'si Etherium'a yatırım yaptıklarını belirtti ve %18'i Etherium'u bir yatırım olarak almayı planladıklarını belirtti. %22 kararsız kaldığını ve bunların yaklaşık %15'inin Ripple Consensus Ledger (RCL) yerel para birimi olan XRP'ye yatırım yapmayı planladıklarını söylediğini belirtti.

Katılımcıların sadece %32'sinin Ethereum'dan haberdar olmasına rağmen, 18 ila 34 yaş arasındaki insanların yaklaşık üçte biri Ethereum'a yatırım yapmayı planlıyor. Benzer şekilde genç katılımcıların% 25'i, toplam ankete yanıt verenlerin % 22'sinin kararsız olmasına rağmen, XRP'ye yatırım yapmayı düşündüklerini belirtti. Yelpazenin aksi yönde, 55 yaş ve üstündeki insanların sadece % 9'u Etherium'a yatırım yapmayı planlıyor ve sadece % 1.3'ü XRP'ye yatırım yapmayı planlıyor.

LendEDU, katılımcılara 2013'ten beri var olan, ancak bu yıla kadar ki insanlara pek nüfuz etmemiş olan kripto paralar hakkında aşinalıklarını dostu Bu sonuçlar yaşlara göre bozulmadı, ancak insanların yaklaşık % 25'i ICO'ları duyduklarını ve % 15'i ileride bir ICO'ya yatırım yapmayı planladıklarını belirtti. Bununla birlikte, katılımcıların % 21'i ICO'ların yasadışı olup olmadığını sorulduğunda olumlu yanıt verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ