New York’ta bir genç, 75 cep telefonunu hackledi ve 1 milyon dolarlık kripto para birimi çaldı. Yousef Selassie, bu yılın başlarında 75 cep telefonunu hacklemek amacıyla sim değişikliği yöntemini kullandı.

Genç Bir Adam Sim Takasıyla 1 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Çaldı

Yerel haberlere göre, 19 yaşındaki Yousef Selassie'nin bu yılın 20 Ocak ve 20 Mayıs tarihleri arasında 20 farklı eyalette 75 cep telefonunu hacklediği iddia ediliyor. Beş ay içinde 1 milyon dolar değerinde kripto varlığını çalmayı başardı.

İki Kişiden Çalınan Devasa Miktar

Brooklyn doğrumlu Yousef, bu ayın başlarında California, Corona'da tutuklandı ve New York'a iade edildi. Sanığa 87 büyük suçlama yöneltildi ancak sanık kimlik hırsızlığı ve diğer suçlamalardan suçlu olamdığını ileri sürdü. Kurbanlarının telefon numaralarını kendi iPhone'larına aktardığı ve kripto hesapları ve e-posta adresleri de dahil olmak üzere tüm bilgilerine eriştiği iddia ediliyor. Yetkililere göre, Yousef iki kişiden sadece 1 milyon dolar kripto para birimi çaldı.

Sim Takası Hırsızlıkları Artıyor

Geçen ay, iki kişi kripto şirket yöneticilerinin cep telefonlarına sızdığı ve yarım milyon dolardan fazla çaldığı için tutuklanmıştı. SIM takas tekniğini kullanarak, siber suçlu telefona ve içindeki tüm hesaplara ulaşım sağlıyor. Sektörden birkaç kişi SIM takas saldırılarını bildirmiş durumda. Kripto para borsası Bittrex’e şu anda şirketin kendisini böyle bir saldırıdan korumak için uygun davranmadığını iddia eden kullanıcılarından biri tarafından dava açılmış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ