Genesis Mining'e hackerlar saldırdı

En büyük kripto para madencilik platformlarından biri olan Genesis Mining’e hackerlar saldırı girişiminde bulundu. Genesis Mining’e yatırım yapan 500 bin’den fazla kullanıcı 20 Temmuz’dan beri ödeme alamıyorlardı. Yaklaşık 1 hafta süren bu süreçte kullanıcılar sosyal medya üzerinden Genesis Mining’e birçok paylaşımda bulundu. Ancak firmadan resmi hiçbir açıklamama yapılmaması üzerine, firmanın hacklenmiş olabileceği veya vurgun yapma hazırlığında olduğunu birçok insan düşünmeye başladı.

Kullanıcıların yaptığı paylaşımlara otomatik aynı cevapları gönderen Genesis Mining, kullanıcılarına büyük bir tedirginlik yaşattı. Milyonlarca dolar yatırım alan firmanın bir anda ortadan kaybolma ihtimalini düşününen madencilik yatırımcıları sonunda firmadan gelen resmi açıklama ile durumu öğrendiler. En başından beri yapması gereken açıklamayı saklayan, ancak gelen çok sayıda mesaja da yetişemeyen firma; yaşattıkları aksaklıktan dolayı özür diledi ve sorunun çözüldüğünü en kısa sürede kalan ödemelerin hesaplara yatırılacağını belirtti.

Firmadan yapılan açıklamanın genel hatları ise şu şekilde;

“Son birkaç gün içinde ödemelerde oluşan gecikmelerden dolayı sizi bilgilendirmek istiyoruz. Ekibimiz bu sorunu çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar.”

“Sistemlerimizde 21 Temmuz Cuma gecesi bir saldırı girişimi tespit edildi. Saldırıyı gerçekleştirenler bütün ödemelerin yapıldığı havuza girmeyi başardı, ancak ekibimiz saldırıyı erkenden belirleyince saldırı girişimini başarıyla engellediler. Bizler de bu gibi sorunların önüne geçmek için bazı teknik geliştirmeler yapmak zorunda kaldık. Bu durumda alınabilecek ilk en büyük güvenlik önlemi; sizlere yaptığımız günlük ödemeleri kısa bir süreliğine durdurmaktı.”

“Saldırı girişimi, madencilik faaliyetlerini etkilemedi. Şuan madencilik faaliyetlerinin devam ettiğini sizlere temin ederiz. Bütün müşterilerimiz ödeme sisteminin bütün güvenlik önlemleri tamamlandığında eksik bütün ödemelerini alacaklardır.”

Yapılan açıklamanın ardından 27 Temmuz gecesinde firmadan ilk ödemeleri alanlar oldu. Kalan ödemelerin ise hesaplara ne zaman geçeceği hakkında ortada net bir bilgi yok.

Genesis Mining, sahip olduğu madencilik çiftliğiyle dünyanın en önemli madencilik firmalarından biri. 3 yıldır hizmet veren firmanın böyle bir saldırıya maruz kalması ve ödemelerin gecikmesi kullanıcıların güvenini kırsa da, güvenmeyi tercih ediyorlar.

Yapılan resmi açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ