Genesis Mining

Piyasanın lider bulut madencilik kuruluşu Genesis Mining. Ocak 2018 itibariyle mevcut Bitcoin sözleşmeleri kapsamında Bitcoin Cash madenciliği yapmak için de özel bir ayar eklediklerini duyurdu. Merkezi İzlanda da bulunan firma sektörde en güven veren bulut madencilik firması olarak biliniyor. Özellikle satış planlama stratejileri sayesinde bu ünvanı elde eden kuruluş, açığa sözleşme satışı yapmıyor ve yıllık planlamalarını aşan satışlara girmemesiyle biliniyor. Bu yüzden oldukça ilgi gören sözleşemeleri de bir iki haftada tükeniyor. Şu an açıkta Bitcoin sözleşmesi bulunmayan kuruluş en son geçen ay 2 haftalık periyotta açtığı tüm sözleşemeleri tüketmişti. 

Komplo Teorilerine İyi Bir Cevap

Özellikle bazı kullanıcıların madencilerin Bitcoin Cash'e yönelip gerçek Bitcoin'İ yarı yolda bırakacakları yönündeki dedikodulara da Genesis cephesinden fiiliyatta bir yanıt gelmiş oldu. Bu opsiyon sözleşme yapıp kapasite satın alan kullanıcıların dilediklerinde Bitcoin Cash madenciliğine geçiş yapmasını sağlayacak. Böylelikle de sözleşme sahipleri piyasadaki değişimlerden olumsuz etkilenmemiş olacak. 

Bulut Madenciliği ve Genesis Mining 

Bulut madenciliği konusunda bilgi sahibi olmayan okurlarımız için kısaca değinmek gerekirse, bulut madenciliği Bitcoin madenciliğinin internet üzerinden kurulu fabrikalardan kapasite kiralayarak yapılan versiyonu şeklinde düşünebilirler. Bitcoin ve madencilikle ilgili detaylar için sitemizin sözlük kısmına da bakabilirsiniz. 

Genesis Madencilik firması da bu tarzdaki madencilik faaliyetlerinin öncü kuruluşlarından biri. Alman yasalarına tabii olan şirketin merkezi ve fabrikaları İzlanda'da. İzlanda jeotermal enerji sayesinde ucuz elektrik avantajına sahip bir ülke. Ayrıca ikliminin soğuk oluşu da ısınan işlemci ve ekran kartlarının soğutma masrafları konusunda ciddi bir avantaj sağlıyor. Bu bakımdan çok daha sürdürülebilir bir çalışma modeli yaratan Genesis, sektörün en güven veren kuruluşu olarak görülüyor. Şu an sadece Monero sözleşmeleri açık olan Genesis, belirli dönemlerde Bitcoin, Ethereum, Dash ve Litecoin sözleşmeleri de açıyor fakat sözleşmelere gösterilen ilgi bir hafta 10 günlük periyotlarda sözleşmelerin tükenmesine sebep oluyor. 

genesis-mining.com adresinden yayın yapan siteyi buradan inceleyebilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ