Teknoloji konusunda bilgili olsanız da olmasanız da büyük ihtimalle ‘kripto para’ terimi artık herkesin aşina olduğu bir olgu oldu.

GEOLN.COM  Yeni Hizmeti: Gayrimenkul Satın Almak Artık Kripto Para Birimiyle Mümkün

Teknoloji konusunda bilgili olsanız da olmasanız da büyük ihtimalle ‘kripto para’ terimi artık herkesin aşina olduğu bir olgu oldu. Uzmanlara göre, yaklaşık 5500 adet türü olan kripto paraların küresel çapta benimsenerek, finansal sistemin yerini alacağı iddiası şimdiden gündemde. Dünyada birçok tanınmış şirket ve sektör bu yeni teknoliji ürünü paraları ödeme aracı olarak kabul ederken, yatırım aracı olarak görülen kripto para ile artık gayrimenkul alım satımı yaygın olarak yapılmakta. Bu noktada, GEOLN.COM kripto para birimleri ile gayrimenkul bulmanızı ve satın almanızı sağlayan ilk hizmet olarak sektörde önemli bir yere sahip.

Kripto Paralar İle Gayrimenkul Satın Almak Daha Kolay: GEOLN.COM 30’dan Fazla Ülkede Hizmetinizde!

Bazı ülkelerde kripto paralara karşı şüphecilik ve yasaklar devam etmesine rağmen, özellikle son bir yılda dijital varlıkları yasal hale getiren ve hatta ulusal para birimi olarak kabul eden ülkeler ortaya çıkmaya başladı. Kripto paralar yasal olarak daha geniş kabul gördükçe, özellikle mücevher, yat ve  gayrimenkul gibi önde gelen sektörler tarafından hızlı bir şekilde benimsenmekte. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri ve hatta Türkiye gibi bazı ülkelerin gayrimenkul satın alım işlemlerinde kripto paraları kullanılması günlük hayatımıza gireceğinin emaresi olarak kabul edilebilir. GEOLN.COM ile kripto para ile satılanlar da dahil olmak üzere farklı ülkelerde farklı mülkler bulmak mümkün. 30'dan fazla ülkeyi kapsayan emlak arama motoru GEOLN.COM, güvenilir web sitesi ve kullanışlı arama araçlarını kullanarak onaylanmış gayrimenkullere erişim sağlıyor.

Birleşik Krallık ve ABD gibi küresel ekonominin önde gelen ülkeleri; “Eğer bitcoin düzgün kullanılırsa; dolandırıcılığı engelleyebilir, alışverişi kolaylaştırabilir ve şeffaflığı sağlayabilir” diye beyanlarda bulunmuştur. Uluslararası para transferlerinin sıkıntılı veya pahalı ülkellerde yatırımcılar kripto para birimlerine yöneliyor. Türkiye’de gayrimenkul alan yatırımcı sayısının gün geçtikçe artarken, ödeme kolaylığı ve işlevselliği sayesinde kripto para birimleri ön plana çıkmayı başarıyor. Bazı ülkelerde kripto para ödemeleri gerçekten yasaklanmıştır. GEOLN.COM, bu eşsiz fırsatı, Avustralya, Gürcistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi kripto para ödemelerine izin veren buna izin verilen ülkelerde müşterilerine sunuyor.

İşte Kripto Paralar İle Gayrimenkul Almanın Avantajları: GEOLN.COM Bir İlke İmza Attı

Mastercard ve Twitter CEO'larının kripto para birimlerini geleceğin ödeme sisteme olarak görmeleri, bu ödeme yönteminin daha popüler olacağına ve kripto para birimleri için gayrimenkul satın almanın mümkün olduğu ülkelerin sayısının artacağına işaret ediyor. Gayrimenkul, dünyadaki en değerli varlık ve yaklaşık piyasa değeri 217 trilyon dolar olarak tahmin ediliyor. Ancak bir o kadar da likide olmayan bir piyasa. Küreselleşmenin ve insan hareketin tavan yaptığı bir dönemde gayrimenkul piyasası da giderek genişliyor. Kripto paralar sayesinde bu sektör sınırları aşarak, farklı ülkelerde kolay ödeme kolaylığı sağlayarak süreci kolaylaştırıyor.. Gayrimenkulünüz Türkiye’de olsa da, alıcısı Avustralya'da olabilir, ya da farklı bir ülkede daha kolay ve hızlı bir şekilde gayrimenkul alabilirsiniz. 2018'den beri bu alanda lider olan GEOLN.COM, kripto para birimi ile gayrimenkul satın alma eğiliminin arttığını bildiriyor. Bu fırsatı ve deneyimi müşterileri ile paylaşmak isteyen şirket, Kripto para birimleri ile satın alınabilen, dünya çapında çevrimiçi gayrimenkul bulma fırsatını sizlere sunuyor.

Teknolojik gelişmeleri sayesinde, gayrimenkul işlemlerini sınır ötesinden yapabilmek artık mümkün. Havale ve eft hizmetleri oldukça pahalı ve bankalar için artık önemli bir gelir kalemi. Bu sebeple ülke içerisinde yapılan para transfer maliyetleri bile yüksek rakamlara ulaşabilir.  Şube kanalıyla gerçekleştirilen yurtiçi para transferindeki maliyetler internet bankacılığından yapılan transferlere de yansıdı. Bu maliyetler, uluslararası para transferinde ise çok daha yüksek  yüksek. Kripto para transferindeki maliyetler ise , klasik bankacılığa oranla oldukça düşük.  2018 yılında Gürcistan'da uzmanlar eşliğinde alım satım işlemini başarıyla gerçekleştiren ilk firma olan GEOLN.COM, kripto para ile gayrimenkul satışı sunarak banka ve havale hizmetlerine ödenecek maliyetleri minimuma indiriyor.

GEOLN.COM Sistemi Nasıl İşliyor? Güvenilir ve Küresel Platformun Tadını Çıkarın! 

Sınır ötesi para transferinin diğer bir zorlu aşaması da para transfer hızıdır. Paranın, alıcının hesabından satıcının hesabına geçmesi 4-5 gün alabilmektedir.  Oysa kripto paralar ile yapılan işlemlerde para transferi gayet hızlıdır.Bir bloğun transferi 10 dakikada tamamlanmaktadır. Ayrıca, bilinenin aksine, kripto paralar işlemlerin gizli kapalı gerçekleştirildiği platformlar değil. Aksine, bankalardan daha da şeffaftır. Sadece tarafların adları gizli tutulur. Kripto para sayesinde alıcı ile satıcı arasına bir aracı koymak da mümkündür. Bu sistem sayesinde, satış işlemini güvenli şekilde yapabilirsiniz.

Sonuç olarak, işlemlerin hızlanması, işlem maliyetinin düşmesi ve güvenli olması nedeniyle kripto paralar ile gayrimenkul almak daha mantıklı bir seçim. Bu noktada GEOLN.COM bu fırsatı sizlere sunuyor. GEOLN.COM'da siteyle etkileşimi kolaylaştırmak için her kullanıcı kişisel bir profil oluşturabilir ve satıcılarla doğrudan sohbet veya telefon yoluyla iletişim kurabilir. Kripto paralar ile 30 ülkede gayrimenkul satın alma imkanı yakalarken, GEOLN.COM kripto para ile yaptığınız işlemlerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olur. En önemlisi de, gayrimenkul satın aldığınıza dair resmi belgeleri ve ödeme işlemini GEOLN.COM'daki hesabınızda ve Blockchain kayıtlarında bulabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ