Bitcoin ve kripto para birimleri için gerçeğe olan tutku kavramını kullanmak istedik.

Bitcoin ve kripto para birimleri için gerçeğe olan tutku kavramını kullanmak istedik. Ancak tutkular karşılarında bazı engelleri de bulur. Paul Tillich ‘’bu noktada gerçeğe olan tutku, tartışılmaz otoritenin yanıtları ile susturulur’’ der. Ancak bu defa öyle olmadı. Bitcoin ve kripto para birimlerine olan tutku susturulamadı. Daha doğrusu topluluk o kadar büyüdü ki susturmaya güç yetmedi.

Bitcoin ve kripto para birimleri sağlam yere demir attı aslında. İnternet ve blokzinciri teknolojisi. Bugün Bitcoin ve kripto para birimlerini bitirmek isteyenler internetin fişini çekmek zorundalar. Sizce böyle bir şey mümkün mü? Hadi çekin bakalım internetin fişini. Dünyadaki bütün sistemlerin nasıl çöktüğüne şahit olacaksınız. Sağlık sisteminden ulaşıma, eğitim sisteminden havacılığa kadar her şeyin yerle bir olduğunu göreceksiniz. Bu nedenle böyle bir hamle olanaksız. İnternet var olduğu müddetçe Bitcoin ve kripto paralar da var olacak.

Gerçeğe olan tutku dedik. Evet! Bitcoin ve kripto paralar her ne kadar bize soyut olarak gelse de algoritmik bir soyutluğa sahip. Karşımızda yazılı bir kod var iken biz onu nasıl soyut olarak nitelendirebiliriz ki. Mümkün değil. Geldiğimiz 12 seneki aşama bizi gerçekten çok farklı noktalara taşıyor. Daha da taşımaya devam edecek.

Yeniliklere aç ve her teknolojik gelişmede heyecanlanan topluluklar var karşımızda. Topluluk öylesine güçlü ki, bu rüzgarın önünde durmak imkansız. Bitcoin ve kripto para birimleri piyasanın artık yönünü tayin edebiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ