Bir kripto analistine göre, Bitcoin ve kripto para birimlerinin aşırı değerli olduğunu ve belki de geçen yılın en düşük seviyesi olan 3.100 dolarlık seviyenin bile altına düşmesinin muhtemel olduğunu ifade ediyor.

Gerçek mi, FUD mu?: Bir Kripto Analisti, Bitcoin’in (BTC) Aşırı Değerli Olduğunu Söyledi

Analist çoğu Bitcoin ve kripto para projesinin “çok sert ve çok hızlı” başlatıldığını açıklamakla birlikte, bu projelerin ilgi kazanamadığını ve kullanıcıları çekemediği konusunda başarısız bir görünüm sergilediğini ifade ediyor.

Bitcoin Çok Sert, Çok Hızlı Başlatıldı

Benimsenme eksikliği, sonuçta fiyatların dengeye indirilmesi sonucu ortaya çıkan fiyat hareketleriyle birlikte likiditeye dönüşebileceği vurgusu yapılıyor.

Analist Magic, Twitter’a bakıldığında, Bitcoin ve kripto para birimlerinin saf spekülasyonlar ve boğaların aya yükselen fiyat beklentileri nedeniyle hype oluşturulduğunu söylüyor.

“Bitcoin ve kripto paralar çok sert ve çok hızlı başlatıldı. Her şey spekülasyondu. Şimdi, yatırımcılar bunların shitcoin olduğunu keşfediyorlar! Kriptoparalar bile kendilerini sevmiyor. Spekülasyon kurulduktan sonra fiyatı yükseltmek için hiçbir temel bulunmuyor.”

Ayrıca mevcut değerlemede bile Bitcoin ve proof of work consensus algoritmasına dayalı protokollerin uzun vadede sürdürülemez olduğu söylenen çok fazla elektrik ürettiğini de sözlerine ekledi.

“Saf spekülasyonun BTC’nin fiyatını gittiği yere götürdüğü bir gerçektir. Ama hala teslim olmadılar! BTC hiçbir şey yapmıyor ama dünyanın elektriğini emiyor. Bitcoin bütün mekanı uyuşturdu. Şimdi, kripto paralar aşırı değerli.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ