Bitcoin (BTC) son zamanlarda önemli destek seviyesinin altında kısa bir düşüş yaşadı. Ancak hızla 27.300 dolarlık mevcut fiyata yükseldi.

Bu durum, seviyenin korunacağını ve fiyatı yukarı doğru gideceğini uman call alıcılarının geri dönüşüyle sonuçlandı. D

Bitcoin İçin Son Durum

Call alımındaki son artış, çok yakın tarihli olmasına rağmen, bir hafta sonu durgunluğunun ve önceki haftanın baskısının ardından 7-14 günlük İma Edilen Oynaklıkta (IV) artışa neden oldu. Deribit Insight'a göre 27.300 dolar seviyesinin piyasa performansı için çok önemli olduğunu not etmek önemli. Zaten birkaç kez test edilmiş olan iyi bir şınav, yatırımcılar arasında güveni artırabilir. Tersine, piyasanın bu seviyeyi koruyamaması, piyasa güveninin azalmasına neden olabilir.

Analiz firmasına göre, piyasadaki bazı aksiliklere rağmen Bitcoin'in net konumlandırması hala yükseliş eğilimi gösteriyor. Son zamanlarda, Bitcoin boğalarına yönelik umutları geçici olarak ortadan kaldıran "sahte" bir devlet cüzdanı satışı haberi geldi. Ancak, piyasa katılımcıları hala yeniden inşa etmek için ivme arıyor ve yükseliş hissiyatının hala güçlü olduğuna dair işaretler var.

Öte yandan, Bitcoin, özellikle 28.180 $ ile 28.990 $ fiyat aralığı arasında sert bir dirençle karşı karşıya. Kripto analisti Ali'ye göre bu, 1.24 milyon adresin 973.220 BTC satın aldığı kritik bir alandır.

Bununla birlikte, düşüş tarafında, 26.490 $ seviyesinde çok önemli bir destek seviyesi de var. Analiste göre, bu seviyenin üzerinde tutunamamak, Bitcoin fiyatında daha sert bir düzeltmeyi tetikleyebilir ve bu da potansiyel olarak 24.100 Dolar veya 23.190 Dolara düşüşe yol açabilir.

RSI, Bitcoin İçin Kilit Seviyede Güçlü Destek Sinyali Verdi

Kripto analisti Crypto Con'a göre, haftalık Bitcoin Göreceli Güç Endeksi (RSI), çok önemli bir seviyede - 56 RSI değer hattında - destek sağlamaya çalışıyor. Bu çizgi, her boğa döngüsü için yerel dipleri işaretledi ve bunun kripto para birimi için önemli bir destek seviyesi olduğunu gösteriyor.

Bu seviyede ne kadar çok tekrar test yapılırsa, fiyat hareketi o kadar sağlıklı olur çünkü bu, alıcıların bu seviyede devreye girip piyasayı desteklemeye istekli olduğunu gösterir. Bu, mevcut yükseliş trendinin bir süre daha devam edebileceğini öne sürdüğü için Bitcoin boğaları için olumlu bir işaret.

Bitcoin'in bir değer deposu olarak giderek daha fazla benimsenmesi, piyasada yükseliş hissini tetikleyebilecek başka bir faktördür. Birçok yatırımcı, özellikle düşük faiz oranları ve yüksek enflasyon ortamında Bitcoin'i geleneksel yatırımlara uygun bir alternatif olarak görüyor. Satoshi Club'a göre bu duygu, en az 1 BTC tutan 1 milyondan fazla cüzdanla elde edilen önemli kilometre taşına yansıdı.

Bu yazının yazıldığı sırada, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %1,8'lik bir artışı yansıtan 27.400 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, 50 günlük Hareketli Ortalama (MA) şu anda 27.600 Dolarda bulunuyor ve bu, boğalar 30.000 Dolar işaretini tekrar denemek isterse aşılması gereken önemli bir direnç seviyesi olarak hareket edebilir.

Öte yandan, Bitcoin daha fazla fiyat düşüşü yaşarsa, aşağıdaki grafikte sarı çizgiyle gösterilen 200 günlük MA, kripto para birimi için önemli bir eşik görevi görebilir. 24.700 Dolarda bulunan bu kilit seviye, daha fazla fiyat düşüşünü durdurabilir ve satış baskılarının yakın vadede artmasını ve Bitcoin'in boğa koşusunu yeni zirvelere doğru geciktirmesini engelleyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ