Bu yazımızda sizlere Gifto (GTO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Gifto (GTO) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para GTO Token

Bu yazımızda sizlere Gifto (GTO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Gifto (GTO) Nedir? 

Gifto, Evrensel Hediye Protokolü olarak piyasaya sürüldü, ancak daha sonra 'gerçekten evrensel kripto hediye etme' için açık blok zinciri tabanlı bir platform haline geldi.

Gifto Uplive uygulamasında artık bağışları GTO ile sınırlamak yerine kullanılan token ve sosyal medya uygulaması açısından agnostik olmayı planlıyor.

Gifto, "performans ve şeffaflık sağlamak" için çift tokenlı bir modele sahip delege edilmiş bir Proof of Stake blok zinciri kullanır. Blockchain'in yanında, Gifto Cüzdan, yeni Evrensel Gifto Platformunun bir başka direğidir ve başlangıçta Uplive kullanıcılarına sunulmuştur.

Çift tokenlı model, "ekosistem ayrıcalıkları" için birikim yapılabilen GTO'dan ve istifçilerin bir node’u çalıştırdığında ağ ücretlerinin orantılı olarak dağıtılmasının yanı sıra Gifto Stable'dan oluşur. Gifto Stable, Gifto ana ağında çıkarılması amaçlanan bir stabilcoin'dir.

Gifto, Binance Launchpad'de başlatılan ilk projeydi.

Gifto Teknolojisi

Gifto, içerik oluşturucular ve geliştiriciler için kendi kendini yöneten ve kendi kendini idame ettiren bir "Evrensel Hediye Protokolü" sunarak mevcut uygulama teknolojisindeki sorunları ele alır.

Gifto tarafından oluşturulan ekosistem, sanal hediyelerin YouTube, Instagram, Facebook ve Uplive Uygulaması gibi herhangi bir içerik platformunda oluşturulmasına, seçilmesine, izlenmesine, satın alınmasına, gönderilmesine ve değiştirilmesine izin verecektir. 

Gifto tokenı(GTO) veya kripto para, sanal hediyeler satın almak ve ekosistem içindeki sanal hediye yaratıcılarını ödüllendirmek için kullanılır.

Blok zinciri ve akıllı sözleşmelerin temellerini kullanır ve aşağıdaki bileşenlere sahiptir:

Hediye, Gifto’nun Sanal Akıllı Hediyesi: Bunlar, blok zincirinde var olan ve gelişen akıllı sözleşmelere dayanan, kendi kendine çalışan sanal varlıklardır.

Hediye Mağazası: Burada, bir kullanıcı belirli bir içerik oluşturucu için bir hediye satın alabilir. Bir hayran, bir içerik oluşturucunun hediye bağlantısını tıklayarak hediye mağazasına erişebilir. Bu aynı zamanda bu içerik oluşturucu tarafından özelleştirilmiş tüm hediyeleri de listeleyecektir.

Hediye Envanteri, hayran veya içerik oluşturucu olabilecek bir kullanıcı için hediyeleri saklar
Gifto tokenları: Bunlar, sanal hediyeleri takas etmek veya takas etmek için kullanılan ERC20 uyumlu tokenlardır.

Hediye Portalı: Gifto'ya katkıda bulunanlar tarafından oluşturulacak, düzenlenecek ve yönetilecek hediyeler için blok zinciri destekli bir yönetim sistemidir.

Gifto çerçevesi, Blockchain teknolojisine dayanmaktadır. Blockchain, ağa aşağıdaki şekillerde yardımcı olur:

Topluluk katılımcıları için farklı rolleri belirlemek için belirtilen kurallara sahip bir iş akışı tasarlama

Gelir paylaşarak veya kişiselleştirilmiş sanal hediyeler oluşturarak katılımcıları teşvik etmek için bir çerçeve oluşturmak

Çok çeşitli yüksek kaliteli sanal hediyeler oluşturmak, önceden belirlenmiş bir iş akışındaki topluluk katılımcılarından birleşik ve planlanmış bir ekip çalışması gerektirir. Bir içerik görüntüleyen bir içerik oluşturucuyu takdir etmek istediğinde, Gifto ağına yeni hediye fikirleri gönderebilir. Hediyeyi oluşturan kişi, hediye-fikir havuzundaki fikirlere dayalı olarak kişiselleştirilmiş bir varlık oluşturduktan sonra, hediye küratörünün hediye kalitesini ve fiyatlandırmasını kontrol ettiği ve daha iyi sıralama için sınıflandırdığı gözden geçirilmek üzere kataloğa gönderilir. Bu daha sonra hediyeleri seçen ve kabul eden içerik oluşturucuya gider.

Bununla birlikte, tüm süreç, iş akışını düzenlemek için bazı merkezi işlevlere ihtiyaç duyar. Örneğin, küratörler manuel olarak müdahale etmeli, her hediyeyi test etmeli ve popülerliğini, para kazanma değerini ve kalitesini değerlendirmelidir.

Bir gelir paylaşımı matrisi, ağ içinde dahili olarak hesaplanır ve herkesin gereken oranını almasını sağlar. Hediye yaratıcısı, gözden geçiren ve içerik yaratıcısı, hayran tarafından tasarlanan sanal hediyenin değerinden kendi payına düşeni alır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ