Gigawatt ekonomik madencilik hizmeti sunuyor

East Wenatchee, WA merkezli kripto para madencilik hizmetleri sağlayıcısı Giga Watt, madenciliğe yatırım yapacak milyonlarca doları olmayan "miner"lar için ekonomik açıdan uygun bir mining yapmayı amaçlıyor. 

Uygun fiyatlı bir madencilik hosting hizmeti sunarak, Giga Watt, bir hosting makinası kadar az sayıda yüksek kapasiteli tesislerinde hosting hizmeti sunarak yüksek maliyetler nedeniyle "kripto para madenciliğinde" meydana gelen merkezileşmeyi hafifletebileceğine inanıyor.

Bu perakende politikasına ek olarak, Giga Watt projesi kısa süre önce token sahiplerinin madenci sayısına bakılmaksızın devam eden en az maliyetleri (elektrik ve bakım için 3,3 sent / kWh) almasını sağlayan bir token satışını başlattı. Tek bir madenci kurumsal yatırımcıların madencilik verimliliğine sahip olabilir.

Giga Watt'ın kurucusu ve CEO'su Dave Carlson, aşağıdaki gibi bir konuşma yaptı:

"Mining altyapımızı tokenizing ederek, Giga Watt nihayet büyük ekonomik avantajımızı büyük ya da küçük kendi madencilik faaliyetlerini yürütmek isteyen dünyadaki herkese ulaştırabilecek. Bu, madencilik gücünün küresel dengesini merkezden uzaklaştırmak ve küçük adamın eline geri vermek için yapılan bir harekettir. Home miner bitcoini kurdu ve ben herkesin "cryptocurrency mining"in patlayıcı büyümesinde gerçek bir katılımcı olarak başarılı olmasını istiyorum."

Nasıl çalışır?

Kullanıcılar, mandeci ve hosting planını seçer, sipariş verir, madenci teslimatı ve kurulum durumu ile ilgili güncellemeleri alır, cüzdanlarını bağlar ve madenciliği başlatır. Kullanıcılar, genellikle elektrik, bakım ve servis kapasitesini kiralamayı içeren hosting için ödeme yapar. Ödemeler, günlük madencilik getirilerinden düşülür.

Giga Watt servisinin benzersiz tasarımı, hızlı genişleme imkanı sağlar ve ilk mining üniteleri, yenileri hala kuruluyor olsa da çalıştırılabilir. Kurulumun ilk aşaması halihazırda tamamlanmış olup madencilik faaliyetlerine devam etmektedir.

Mining ekipmanı son derece yüksek bir kapasitede 24 saat çalıştığı için arızalar ve çökmeler kaçınılmazdır. Giga Watt'ın yerinde servis merkezi, hizmet dışı kalma süresini en aza indirgemekte, böylece Kuzeybatı Pasifik'teki en gelişmiş servislerden daha verimli ve kârlı mining hizmeti sunmaktadır.

Giga Watt'ın servisleri aynı zamanda herhangi bir madenci için çalışma kanıtını da güçlendirir, bu nedenle WTT token sahipleri Ethereum, Litecoin ve gelecekte ek "kripto para birimleri" çıkarabilecektir.

Token Sahipleri Maliyetlerden Tasarruf Ediyor

WTT 1 Watt'lık mining ekipmanları güç tüketimini karşılamak için Giga Watt işleme merkezinin kapasitesini 50 yıl boyunca ücretsiz kiralama hakkını temsil eden bir “Ethereum token”dır.

Ücretsiz hosting kiralama nedeniyle, WTT token sahipleri Giga Watt'ın standart hosting fiyatlarına kıyasla %56'dan %66'ya varan tasarruf sağlayabilirler. Bu, bitcoinlerin çevrimiçi satın alma fiyatından önemli ölçüde düşük olarak 600 doların altında mining yapılmasını sağlar.

Token sahipleri bu kapasiteyi kendi madencileri için kullanabilir veya WTT tokenı diğer kullanıcılara kiralayabilir.

Crowdsale Temmuz Ayının Sonuna Kadar Devam Ediyor

Bir blockchain crowdsale servisi olan Cryptonomos, 31 Temmuz'a kadar WTT token satışına ev sahipliği yapıyor. 30 milyon token satışa çıkarılacakken 34,5 milyona kadar token verilecek, token lansmanında satılan her 100 token için ekip üyeleri, ortaklar ve danışmanlara 15 ek token verilecektir.

Bitcoin, Ether ve havaleler ödeme için kabul edilir. Crowdsale içinde yükselen Bitcoin ve Ethereum, USD'ye dönüştürülecek ve alınan fonların güvenilir ve şeffaf bir şekilde yönetilmesini sağlamak için saygın bir uluslararası hukuk firması olan Perkins Coie tarafından emanet olarak tutulacaktır. New Alchemy'deki bağımsız denetçiler akıllı sözleşme kodunu gözden geçirdiler.

10 Temmuz itibariyle 14 milyon doları aşkın bir miktar elde edilmiştir.

New Alchemy'den Paige Freeman ise aşağıdakileri kaydetti:

"Giga Watt, hem toptan hem de bireysel minerlar için endüstriyel verimlilik bazlı cryptocurrency mining açmayı amaçlayan çok iddialı bir projedir" diyor. "Deneyimime göre, ekip son derece profesyonel ve bilgili ve akıllı sözleşmesinin sağlam olduğunu düşünüyorum. Crypto mining ile ilgilenen herkes için faydalarını görmek için sabırsızlanıyorum."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ