Giga Watt Ortaklığı Kalabalık Oyun Ekosistemini Artırıyor

Ülkenin en büyük hidroelektrik enerjisi üreticisi olan Grand Coulee Barajı'nın kuzeydoğusunda Washington eyaletinde bulunan Giga Watt, dünyadaki en iyi kripto madenciliği faaliyetlerine doğru istikrarlı bir yükselişine devam ediyor.

Son zamanlarda, Giga Watt merkezsiz bulut oyun platformu Playkey ile ortaklık yaptığını açıkladı. Ortaklık, Playkey'nin bulut oyun ekosistemini genişletmek için Giga Watt'ın güçlü bilgi işlem altyapısını kullanacak.

Playkey modeli, güçlü PC'lere sahip oyuncular ve Giga Watt'lar gibi Playkey belirteçlerini (PKT) mayınlamak için kullanılan profesyonel madencilik tesisleri de dahil olmak üzere her iki madenciyi de kullanıyor. Madencilik yaparken kullanıcılar Playkey'nin mevcut ağını GPU süper bilgisayar çözümüne katkıda bulunarak desteklemeye yardımcı olurlar.

Bu ortaklık, Playkey'nin, herhangi bir siteleri indirmeden veya yüklemeden dünyanın herhangi bir yerinden sınırsız sayıda en çok oy alan oyunlarına izin veren blokçık tabanlı bir bulut platformu piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkıyor. Playkey, güçlü PC'leri olan oyunculara GPU güçlerini paylaşarak bulut servis sağlayıcıları gibi etkili bir şekilde izin vererek bunu yönetir. Bu strateji, madencilerin hesaplama potansiyellerini artırmasına ve daha az riskle kriptocurrency madenciliği ile aynı verimliliği sağlamasına olanak tanır. Oyuncular, en sevdikleri oyunları herhangi bir cihazdan oynatmak için bulutta en iyi sunucuyu seçebilir ve PKT jetonu kullanarak hizmeti ödeyebilirler.

Giga Watt ortaklığı Playkey'in ekosistem oluşturma sürecinde atılmış büyük bir adımdır. Merkezi olmayan bulut oyun platformu önümüzdeki yıl hayata geçirildiğinde, Giga Watt Playkey'in başlangıçta çok sayıda eşzamanlı oyuncuyu desteklemesine izin verecek.

Playkey'in kurucusu ve CEO'su Egor Gurjev "Playkey, önemli bir hedef pazarında profesyonel bir madencilik ortaklığına sahip olmakla avantajlı" dedi. "Ortaklık, yüksek bir hizmet kalitesini korurken Amerika Birleşik Devletleri'nde hızla ölçeklenmemizi sağlayacaktır. Madencilik pazarının önemli bir oyuncusu olan Giga Watt, Playkey'in profesyonel madencilik endüstrisinde bağlantı kurmasına da yardımcı olacak. "
Gurjev ayrıca, bulut tabanlı çevrimiçi oyunun Bitcoin madenciliği için gerekli olan yüksek kapasiteli bilgi işlem gücünü gerektirdiğini ve Giga Watt'ın son teknoloji ürünü tesisinin Playkey'nin blok zinciri için en önemli ortağı olduğunu fark ediyor.

Bu yenilikçi bulut oyun servisi sayesinde Playkey oyuncuları herhangi bir PC, dizüstü bilgisayar veya Mac'te herhangi bir AAA düzeyinde oyun oynayabilir - hatta eski cihazlar. Diğer bir deyişle, cihazları YouTube videolarını görüntüleme kapasitesine sahip olduğu sürece, oyuncular Playkey aracılığıyla oyun oynamak için bilgisayarlarını kullanabilirler. Böylece oyuncular normal ve pahalı donanım yükseltmelerinin bitmeyen "silah yarışına" katılmaya son verebilirler.

Gurjev, "Bugün Steam oyuncularının yüzde 70'i Grand Theft Auto V gibi AAA başlıklarını yüksek çözünürlükte çalamazken, oyuncuların yüzde 30'u bu kitapları eski PC'lerinde bile çalıştıramıyor" dedi. "Playkey'deki misyonumuz bu sorunu çözmek oldu; ve şu anki teknolojik başarılarımızı blok zincir teknolojisiyle birleştirerek dünyanın her yerinde üst düzey hizmet verebiliyoruz "dedi.

Gurjev, bulut-oyun ekosistemi kurmanın en karmaşık yönünün, mevcut madencilerin sağlayabileceğinden daha fazla oyuncu olabileceği konusunda bir ölçeklendirme riski olduğunda başlatma döneminde olduğuna inanıyor. Playkey için Giga Watt bu olasılığı hafifletiyor. Gurjev, "Büyük işleme güçleri, herkesin oynamak için yeterli alanı ve gücü sağlayarak bu riski karşılayacak" dedi.

Ortaklık, her iki taraf için de stratejik olarak en iyi şekilde karakterize edilmiştir. Playkey ve Giga Watt birbirlerine karşılıklı iş yapabilirler. Playkey sıradan özel madencilerden daha fazla Giga Watt'ın gücünü kullanıyor ve sırasıyla Giga Watt, Playkey'in özel PC kullanıcılarına göre çok daha fazla madencilik gücü sağlayacak.

Bu ortaklığın en büyük umudu, her iki teknoloji şirketinin de daha az riskle etkili bir şekilde ölçeklenmesini sağlayacak olması. Gurjev, "Merkezi olmayan bulutumuzda 1 milyon oyuncu hedefimize ulaşmak için Giga Watt'ın Playkey platformunun ilk 12 ayı boyunca bize güçlü bir destek vereceğini umuyoruz" dedi. "Bundan sonra, sonraki 24 ay içinde 10 milyon oyuncuya bir sıçrayış yapacağız. Bu oyun izleyici düzeylerine ulaştığımızda, Playkey ve Giga Watt, oyun dağıtımı ve madencilik platformları gibi hakim konumlara sahipler. "

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ