Bu yazımızda sizlere Gitcoin (GTC) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve GTC Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Gitcoin (GTC) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi GTC Coin

Bu yazımızda sizlere Gitcoin (GTC) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve GTC Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Gitcoin (GTC) Nedir?

Gitcoin (GTC), dijital kamu malları inşa ediyor ve finanse ediyor. Gitcoin, ikinci dereceden finansman kullanımına öncülük etti ve kripto ekosisteminin açık kaynak projelerini Gitcoin Hibeleri aracılığıyla finanse eden en büyük bağımsız platformdur.

Gitcoin, tüm tekliflerin %1 minimum teklif eşiği, %2,5 yeter sayı içerdiği ve geçmek için %51 çoğunluk gerektirdiği, Compound'un yönetişim çerçevesinin bir forkunu kullanacak.

Zincir üzerinde bir oylamanın önerilebilmesi için, teklif sahibinin toplam token arzının en az %1'ine sahip olması gerekir. Bu oylamanın geçmesi için, toplam token arzının en az %2,5'inin, kazanan karar lehinde oyların %51'i ile teklife oy vermesi gerekir.

GTC token sahipleri, oy hakkı talep edebilir ve böylece bir kahya olabilir veya oy yetkilerini komiserlere devredebilir. Yönetim süreci (i) Discord ve forumda tahkim, (ii) zincir dışı oylama ve (iii) zincir içi oylamadan oluşur.

GTC Coin Nedir?

GTC, Gitcoin'in platform yönetişim tokenidir. Başlangıçta, GTC yalnızca Gitcoin Hibe Turlarının parametrelerine karar vermek için kullanılabilir ancak GTC'nin Gitcoin DAO'da giderek daha merkezi bir rol oynaması öngörülmektedir.

Projenin, toplam token arzının %15'i için geriye dönük bir airdrop tamamladığını unutmayın. Token tahsisi aşağıdaki gibidir:

Geriye Dönük Airdrop: %15

Gitcoin DAO: %50

Mevcut Paydaşlar: %35

11 Haziran 2021 itibariyle, GTC'nin toplam token arzı 100.000.000 ve mevcut dolaşımdaki arz 14.097.336'dır.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ