Polkadot şimdi Web3 ve blockchain'i büyütmek için kitlesel fonlama ve vakıf hibelerinin bir karışımını kullanan geliştirici odaklı bir platform olan Gitcoin'de temsil edilecek.

Gitcoin ve Polkadot Yeni Geliştiricileri Blockchain

Polkadot şimdi Web3 ve blockchain'i büyütmek için kitlesel fonlama ve vakıf hibelerinin bir karışımını kullanan geliştirici odaklı bir platform olan Gitcoin'de temsil edilecek.

16 Haziran'da Gitcoin projesi ile Polkadot arasında açıklanan bir ortaklık, birlikte çalışabilir blok zinciri platformunun geliştiricilerinin topluluk desteği ve finansman bulmasına yardımcı olacak.

Gitcoin’in şu anki işlevi, Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından desteklenen Sermaye Kısıtlı Liberal Radikalizm veya CLR kavramına dayanan kamu mallarını finanse etmenin yeni bir yolu olarak görülebilir. Bu, hem topluluk katkılarına hem de zengin bağışçılara dayanan hibrit bir kamu fonlama mekanizması olan Gitcoin Grants aracılığıyla çalışır.

CLR, eşleşen bağış kavramına benzer, ancak bire bir desteklenmez. Bunun yerine, ikinci dereceden bir fonlama sistemi her bir bağışçının ağırlığını değiştirir. Gitcoin için geliştirici ilişkileri liderliği yapan Scott Moore'un Cointelegraph'a yaptığı açıklamada, kaç kişinin katıldığına bağlı olarak eşleşen değişiklikler açıklandı.

Basitleştirilmiş örneğine göre, eğer iki kişi her biri dört dolar bağışladıysa, sistem onları 16 dolara eşleştirecekti. Öte yandan, sekiz kişi bir dolar bağışlasaydı, eşleştirme 64 dolar olurdu.

Bağışların toplamı değişmedi, ancak kuadratik formül daha küçük miktarlara önemli ölçüde daha fazla ağırlık veriyor.

 “Bu gerçekten sadece bir topluluk sinyali sağlamaktı. Buna katılan herhangi bir adaydan [...] seslerinin önemli olduğunu ve finansmanı kontrol eden tek bir merkezi varlık olmadığına dair gerçek bir duygu olmasını istiyoruz. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ