Dün ve bugün arasında, işlem ücretleriyle aynı Ethereum cüzdanından toplam 5,2 milyon dolar ödendi. Dün ödenen ilk ücret 2.6 milyon dolar, ikincisi ise yaklaşık 87.000 $ (350 ETH) idi.

Gizemli Ethereum İşleminin Arkasındaki Gerçek Ne?

Dün ve bugün arasında, işlem ücretleriyle aynı Ethereum cüzdanından toplam 5,2 milyon dolar ödendi. Dün ödenen ilk ücret 2.6 milyon dolar,  ikincisi ise yaklaşık 87.000 $ (350 ETH) idi.

İki işlem birçok tepkiye neden oldu. Bu eylemin gerçekleşmesinin birkaç makul nedeni vardır.

Birincisi, iki işlemin ayrıntılı bir kara para aklama programının bir parçası olabileceğidir. İşlem ücretinin ödenmesi, önceki belirli işlemlerin izlerini kapsayabilir.

Bunun gizemli cüzdanda ve sahibinde olduğuna dair bir kanıt yoktur. Ama olası bir komplo bu.

Bir diğeri, hamlelerin pazar yapma hamlesinin bir parçası olmasıdır. Bu senaryo da büyük olasılıkla, ancak Ethereum ekosisteminin bir bölümünde: Merkezi Olmayan Finans.

DeFi tokenleri değer bakımından katlanarak büyüyor. Ethereum (ETH) fiyatlarına büyük bir baskı, DeFi alanında bir sıçrama yapacak.

Bu senaryoyu reddetmenin tek nedeni, bu tür hareketlerin sadece kısa bir süre için oynanabilmesidir.

Yine bir başka senaryo, cüzdan sahibinin aynı hatayı iki kez yaptığıdır. Göründüğü kadar garip, bu tür hatalar düzenli olarak çok az insanda meydana gelir.

Bankacılık ve finansta yer alan herkes, bu tür davranışların nasıl kendine özgü olabileceğini bilir.

En yüksek olasılığa sahip son teori, sahibinin cüzdan yazılımında hata olasılığıdır. Gönderme tutarı alanının ücret ile değiştirildiği bir durum. Koddaki bu tür hatalar nadir değildir.

Bu, ortaya çıkmış olabilecek durumların en olası olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ