Glassnode verileri, Bitcoin sahiplerinin mevcut fiyatlarla satış yapmak istemediğini ve ayrıca BTC Stabilcoin Arz Oranının tüm zamanların en düşük seviyesinden olduğunu gösteriyor.

Glassnode verileri, Bitcoin sahiplerinin mevcut fiyatlarla satış yapmak istemediğini ve ayrıca BTC Stabilcoin Arz Oranının tüm zamanların en düşük seviyesinden olduğunu gösteriyor.

Bu durum Bitcoin için iyi mi?

Glassnode tarafından sağlanan bir grafik, şu anda BTC sahiplerinden Bitcoin üzerindeki satış baskısının geçen yılın Kasım ayından bu yana en düşük noktasında olduğunu gösteriyor.

Bu arada, Bitcoin Stabilcoin Arz Oranı tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. İşte bu yüzden her iki faktör de amiral gemisi kripto para birimi için iyidir.

Bitcoin sahiplerinin satış baskısı düşüyor

Moskovski Capital'in CIO'su Glassnode analitik ekibinden bir tablo paylaştı. Kırmızı satış bölgesinin, yeşilin kırmızıya dönüştüğü geçen yılın Kasım ayından bu yana en küçük olduğunu gösteriyor. Daha sonra, Ocak ayında büyük satışlar patlak verdi.

Hatırlatma olarak, 10 Ocak'ta Bitcoin tarihte ilk kez 41.000 $'a yükseldi.

Kasım ayında, satış henüz yeni başladığında, BTC 15.000 $ seviyesini aştı.

2020 sonbaharının sonlarından bu yana satış baskısı büyük bir rahatlama gördüğünden, Lex Moskovski, sahiplerinin Bitcoin'lerini mevcut fiyatlarla boşaltmak istemediğini varsayıyor ve bunu bir yükseliş işareti olarak görüyor.

Glassnode'dan başka bir tweet, BTC Stabilcoin Arz Oranının (SSR) (7 günlük MA) tarihi düşük seviye olan 6.861'e düştüğünü duyurdu.

Bu metrik, stabilcoinlerin Bitcoin'e göre satın alma gücünü gösterir. Eğer düşerse, mevcut stablecoin arzı, amiral gemisi dijital para birimi için daha fazla satın alma gücüne sahip olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ