Dünya çapında ilk ve en büyük Bitcoin ATM yazılım platformu olan Genesis Coin Inc, bugün erken Bitcoin ATM öncüleri Andrew Barnard ve Doug Carrillo tarafından satın alındığını duyurdu.

Global Bitcoin ATM İşlemlerinin %35

Dünya çapında ilk ve en büyük Bitcoin ATM yazılım platformu olan Genesis Coin Inc, bugün erken Bitcoin ATM öncüleri Andrew Barnard ve Doug Carrillo tarafından satın alındığını duyurdu.

2013 yılında kurulan Genesis Coin'in teknolojisi, küresel Bitcoin ATM işlemlerinin yaklaşık %35'ine güç sağlıyor. Bitstop'u da kuran Barnard ve Carrillo, dünya çapında 2.500'den fazla Bitcoin ATM'si ile Miami, FL merkezli ilk ve en büyük özel markalı Bitcoin ATM platformunu kurdu. Genesis Coin ve Bitstop, Amerika Birleşik Devletleri'nde ve uluslararası pazarlarda 12.000'den fazla Bitcoin ATM'si işleten 75'ten fazla operatörü temsil ediyor ve yıllık satış hacminde milyarlarca doları güçlendiriyor.

Satın almanın bir parçası olarak, Andrew Barnard İcra Kurulu Başkanı olacak ve Doug Carrillo, Strateji Direktörü olacak ve her ikisi de Genesis Coin'in Yönetim Kurulu'na katılacak. Genesis Coin'in kurucusu Evan Rose, teknik danışman olarak kalacak ve şirketin Yönetim Kurulu üyesi olmaya devam edecek. Genesis Coin genel merkezi Miami, Florida'ya taşınacak.

Barnard, "Genesis Coin, Bitcoin ATM endüstrisini doğurdu" dedi. “Dünyadaki ilk ve en büyük Bitcoin ATM yazılım platformu. Evan, El Salvador Hükümeti ile ortaklaşa Chivo ağı da dahil olmak üzere sektörümüzdeki en büyük Bitcoin ATM operatörlerinden bazılarının hem yerel hem de uluslararası olarak güvendiği bir platform oluşturdu.

Sektörümüz artık hızla değişiyor ve Genesis Coin geleceğe öncülük edecek. Bunu başarmak, birinci sınıf vizyonerler ve geliştiricilerden oluşan sağlam bir ekip gerektirir. Bitstop'ta, geleneksel ATM endüstrisinden hem özel hem de halka açık en büyük şirketlerden bazılarıyla ortaklık kuran inanılmaz bir yazılım ekibi ve platformu oluşturduk. Bitcoin ATM endüstrisindeki en iyi teknolojiyi ve ekibi oluşturma konusundaki deneyimimizi ve uzmanlığımızı Genesis Coin'e taşımayı planlıyoruz. Bunun tüm paydaşlar için bir kazan-kazan olduğuna inanıyoruz,” diye devam etti Barnard.

Rose, "Andrew, Doug ve ben uzun süredir arkadaşız ve aynı zamanda dostane rakipleriz," yorumunu yaptı. “Yenilikçi ve yaratıcı düşünceleriyle ünlüler. Ek olarak, Bitcoin alanında kilit ilişkiler kurmada başarılı oldular ve Bitcoin hakkındaki teknik uzmanlıkları ve bilgileri çok etkileyici. Buna karşılık, bu onların üst düzey yetenekleri çekmelerine ve elde tutmalarına ve harika ürünler oluşturmalarına olanak sağlamıştır. Bu işlem, sektörün önde gelen iki yazılım platformunun bir araya gelmesini temsil ediyor ve her iki şirketin paydaşları için değer yaratıyor. Alanındaki en iyi ürün, mühendislik ve liderlik ekiplerini birleştirir. Onlarla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyorum ve bu yıl için planladığımız çok heyecan verici yeni ürün ve hizmetleri tanıtmayı dört gözle bekliyorum" dedi.

Barnard, Carrillo ve Rose, her iki platformda istikrar sağlamaya devam etmenin ve her iki platformda da operatörlerin ihtiyaçlarına hizmet etmeye devam etmenin önemini vurguladı. Şimdilik, hem Genesis Coin hem de Bitstop platformları, teknik sinerjileri keşfederken bağımsız olarak çalışmaya devam edecek. Genesis Coin, temel olarak ürün geliştirmeye odaklanarak geliştirme ekibine birkaç önemli işe alım yaptı.

Carrillo, "Bu satın alma, Bitcoin ATM endüstrisinde bugüne kadarki en önemli olayı temsil ediyor" dedi. “Taahhüdümüz, Genesis Coin'e sürekli büyüme ve inovasyonun önünü açmak için ihtiyaç duyduğu uygun kaynakları sağlamaktır. Alanımızdaki en iyi beyinlerin bu yeni kombinasyonunun, Bitcoin ATM endüstrisinin bir sonraki aşamasına geçmesi için katalizör olacağına gerçekten inanıyoruz. Dünyadaki Bitcoin ATM'leri için en iyi yazılımı oluşturmaya aşırı odaklandık. Bugün sektörümüzdeki en gelişmiş operatörler, işlerini güçlendirmek için Genesis Coin ve Bitstop teknolojisine güveniyor. Sonuç olarak, bugün Genesis Coin ve Bitstop ağlarında neredeyse tüm endüstri organik M&A faaliyetlerinin gerçekleştiği Bitcoin ATM alanında "Standart" haline geldik." Carrillo'yu bitirdi.

“Kaldıraç, son iki yılda tüm kripto para birimi alanına hakim oldu. Sektörümüzdeki diğer birçok platform siren şarkısına karşı koyamadı,” dedi Barnard. “Bu, çok fazla borca girmek istemediğiniz sermaye yoğun bir sektör. Genesis Coin, güçlü bir bilanço, borçsuz ve güçlü nakit akışı ile mali açıdan güvenlidir. Şirketin dış yatırımcısı bulunmamaktadır. Bunun sonucu olarak, operatörler geleceklerini Genesis Coin platformunda güvenle inşa edebilirler. Değişken bir sektörde, biz bir istikrar feneriyiz. Bu endüstrinin potansiyeli konusunda iyimseriz. Buradan önümüzdeki 10 yıl içinde önemli bir pazar büyümesi görüyoruz. Sektördeki en iyi operatörleri bir araya getirmek ve büyümelerini desteklemek için en iyi konumda olduğumuza inanıyoruz.. Barnard, amacımız operatörlerimizi dinlemek ve onlara en iyi ürünleri ve özellikleri sunmak, böylece onların da müşterilerine geniş ölçekte maksimum değeri sunabilmelerini sağlamak" dedi.

Genesis Coin Hakkında

Genesis Coin, dünya çapındaki ilk ve en büyük beyaz etiketli Bitcoin ATM ağıdır. Bitcoin için otonom otomat çözümlerinin önde gelen sağlayıcısıyız. Genesis Coin'in tescilli yönetilen altyapı yazılımı çözümü, Bitcoin ATM'lerinin en büyük sağlayıcısı ve her yıl dünya genelinde milyarlarca dolarlık kripto para birimlerinin self servis alım satımını kolaylaştıran yazılım sağlayıcısı olmasını sağladı. Genesis Coin'in yazılımı, müşterilere güvenilir, uyarlanmış bir işletim platformu sağlar. Genesis Coin, yazılımını, BTM'leri gelirlerini çeşitlendirmek ve konumlarına yaya trafiğini artırmak isteyen işletmelere fırsatlar sunan üçüncü taraf operatörlere satarak sunar. Makinelerimiz Bitcoin'i herkes için basit hale getiriyor. www.bitcoinatm.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ