Arjantinli bir yazılım şirketi olan Globant tarafından yayınlanan bir rapor, insanların metaverse'in kendilerine yakın ve erişilebilir olduğunu düşündüklerini keşfetti.

Globant, Teknoloji Uzmanlarının %73

"Metaverse dijital sınırları nasıl aşıyor ve fiziksel dünyadaki yerimizi nasıl yeniden keşfediyor" başlıklı rapor, danışılan kişilerin %73'ünün metaverse'e erişilebilir olarak algılandığını, ancak yalnızca %26'sının metaverse deneyimine sahip olduğunu buldu.

Erişilebilir Olarak Algılanan Metaverse

Metaverse ve teknolojisi, şirketlerin araştırma yapması ve insanların bu yeni sektörü nasıl algıladığını öğrenmesi için popüler konular haline geldi. Arjantinli bir yazılım şirketi olan Globant tarafından yakın zamanda tamamlanan bir rapor , insanların aslında metaverse'e uzmanların önerdiğinden çok daha yakın hissettiklerini ortaya koydu.

“Metaverin dijital sınırları nasıl aşıyor ve fiziksel dünyadaki yerimizi nasıl yeniden keşfediyor” başlıklı belge, Globant'ın dünyanın dört bir yanından teknoloji profesyonellerinden oluşan veritabanının 834 üyesinin görüşlerini inceledi. Rapor, ankete katılanların %73'ünün, bu alternatif dünyayı yaratmak için gereken tüm aksesuar teknolojisine rağmen meta veri deposuna erişilebildiğine inandığını buldu. Ancak, bunların yalnızca %26.5'i metaverse deneyimleri olduğunu bildirdi.

Globant'ın baş teknoloji sorumlusu Diego Tártara şunları söyledi:

Metaverse, henüz ilk aşamalarındayken, organizasyonları işlerini bu yeni dünyaya hazırlamaya zorluyor. Aynı zamanda, işlerini bu yeni gerçekliğe getirirken, kullanıcıları hala bu yeni dönemi benimsemeyi öğreniyorlar.

Uzaktan Çalışma için Kapsayıcı ve Çok Önemli

Raporun bulgularından bir diğeri, metaverse uygulamalarının hedeflediği hedef pazarla ilgili. Metaverse uygulamalarıyla ilişkili teknoloji sanal gerçeklik donanımına dayalı olsa da, katılımcılar endüstrinin yalnızca genç kalabalığa yönelik olmadığına inanıyor. %75'i meta verinin tüm nesillere hitap ettiğini söyledi.

Raporda ayrıca uzaktan çalışmanın geleceği için meta veri tabanı teknolojilerinin önemi hakkında bilgi verildi. Ankete katılanlar, meta veri deposunun uzaktan çalışma için dahil edilmesi konusunda çok iyimserdi ve %69'u meta veri deposunun bu uygulamada çok önemli bir rol oynadığına inanıyor. Uzaktan çalışma, Covid-19 pandemi günlerinde bir trend haline geldi ve şimdi birkaç şirket bunu planlama stratejilerinin bir parçası olarak tutmayı düşünüyor.

Globant'ın kurucu ortaklarından biri , son zamanlarda şirketlerin kripto, metaverse ve NFT'ler gibi yeni teknolojileri daha ciddiye almaları gerektiğini düşündüğünü belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ