GMO, 12nm

Büyük internet teknoloji üreticisi ve kripto para madenciliği donanım endüstrisine yeni atılan GMO, bir sonraki nesil kripto para madenciliği için 12nm (nanometre) ve yarı iletken çipini başarıyla geliştirdiğini duyurdu. Şirket bu yeni gelişmeyi 7nm'lik çipsetler geliştirebilmek için çok önemli bir adım olduğunu nitelendirdi.

12 nm'lik SHA256 madencilik çipleri

GMO Internet Inc, "araştırma ve geliştirme çalışmalarının ilk adımı olarak" yeni 12 nm'lik NM FCC madencilik çipini başarılı bir şekilde geliştirdiğini açıkladı. GMO, " bu çipin, yüksek performanslı bilgisayarların madencilik için farkına varılması" yönünde önemli bir adım olduğunu vurguladı. Bu çipin geliştirilmesiyle, bir sonraki 7nm'lik çipin de ilk adımları atılmış oldu.

GMO, madencilikte kullanılması planlanan çiplerin 7nm işlem teknolojisini gerçekleştirmek için bir sonraki aşamaya geçeceğini" ifade etti ve "12nm FCC çipsetine sahip madencilik makinelerinin üretilmeyeceği ve satışının olmayacını" belirtti.

10 farklı ülkede 60'tan fazla şirketten oluşan Tokyo merkezli bir kuruluş olan GMO, geçen yılın Eylül ayında kripto madencilik endüstrisine gireceğini açıklamıştı.GMO, kriptokrasi piyasasını "yeni evrensel para birimleri" olarak tanımlayarak, kripto para madencilik altyapısını da destekleme arzusu içerisinde olduğunu belirtti. Şirket'in şuan hali hazırda Kuzey Avrupa'da bulunan ve yenilenebilir enerji ile çalışan bir madencilik merkezi bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ