Bu yazımızda sizlere Gnosis Coin (GNO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve GNO Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Gnosis Coin (GNO) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi GNO Coin

Bu yazımızda sizlere Gnosis Coin (GNO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve GNO Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Gnosis Coin (GNO) Nedir?

Gnosis, Ethereum üzerine kurulu piyasaları için açık kaynaklı bir altyapı sağlamayı amaçlıyor. Eğer aşina değilseniz, bir tahmin piyasası, bir borsadan farklı olmayan bir tür piyasadır, ancak varlık ticareti yapmak yerine, kullanıcılar olayların sonucunu takas eder. Genellikle düzenleyiciler tarafından kısıtlanan kripto para birimlerinin, tahmin piyasalarının işleyişini merkezden uzaklaştırma ve dünya çapında erişimlerini açma potansiyeline sahip olduğuna inanılıyor.

Bu, kullanıcıların açık bir piyasada olay sonuçlarını temsil eden kripto para birimleriyle ticaret yapmalarını sağlayan bir blok zinciri olan Gnosis tahmin piyasası platformunun arkasındaki fikirdir.

Olaylar ortaya çıktıkça ve sonuçlar netleştikçe, Gnosis token’i kullanıcı tarafından tahmin edilene bağlı olarak değer kazanır veya kaybeder.

Gnosis'in amacı, bu pazardaki tahmin araçları, bilgi kaynakları ve tahmine dayalı varlıklar için standartlar olarak işlev görebilecek birçok merkezi olmayan uygulama için bir altyapı oluşturmaktır.

Gnosis, herhangi bir tarafın platformuna erişmesine izin vererek ve kamuoyunu sansürsüz bir kaynakta toplayarak, diğer sektörlerin yanı sıra finans, devlet ve sigorta sektörlerindeki karar vericiler için uygulamaları olabilecek güvenilir bir tahmin aracı oluşturabileceğine inanıyor.

Gnosis yazılımı, her ikisi de işlemlerinin güvenilir ve dağıtılmış olmasını sağlamaya yardımcı olan iki kripto para birimi, GNO ve OWL kullanır. Bugün, Gnosis iddialı hedeflerine doğru ilerlemeye devam ediyor, ancak Augur (REP) gibi pazar rakipleriyle karşı karşıya olan tek başına değil.

Gnosis, resmi web sitesi ve blogu aracılığıyla kullanıcıları yol haritasının durumu hakkında güncel tutar.

Gnosis nasıl çalışır?

Gnosis, vizyonunu gerçekleştirmek için üç ayrı platform kullanır.

Apollo – Kullanıcıların kendi jetonlarını (bilgi, teşvik veya fikirleri temsil eden tokenler) oluşturabilecekleri bir tahmin piyasası platformu

DutchX – Kullanıcıların tokenlerini alıp satabilecekleri merkezi olmayan bir borsa

Gnosis Safe – Bir kripto para cüzdanı ve ethereum uygulamalarıyla etkileşime giren bir tarayıcı.

Ek olarak, Gnosis'in mimarisinde bu platformları bir araya getiren üç katman vardır.

Çekirdek Katman - Platformun temeli, olayları, sonuç tokenlerini, ödemeleri ve piyasa mekanizmalarını destekleyen akıllı sözleşmeleri içerir.

Hizmet Katmanı – Sohbet robotları, ödeme işlemcisi entegrasyonu ve sabit paralar gibi ek hizmetler sunar. Bu daha sonra işlem ücreti modelini de kontrol eder. Gnosis, çoğu tüketici uygulamasının bu katmandaki özelliklerle etkileşime gireceğini tahmin ediyor.

Uygulamalar Katmanı – Gnosis üzerine kurulu tahmin piyasası uygulamalarını içerir. Gnosis, tahmin pazarları için bazı uygulamalar oluştururken, bu katmanda erişilebilen uygulamaların çoğu, hizmetleri için kullanıcılardan ücret alabilen üçüncü taraflarca oluşturulur.

GNO tokenleri nelerdir?

Gnosis kripto para birimi GNO, Gnosis ICO sırasında satılan Ethereum tabanlı bir tokendir. GNO'nun birincil kullanım durumu, stake yoluyla OWL tokenleri oluşturmak içindir.

Kullanıcılar, ödül kazanmak için GNO'yu belirli bir süre (bir yıla kadar) kilitleyebilir. (Alınan OWL miktarı, stake süresinin uzunluğuna göre hesaplanır.)

Toplam GNO arzı 10 milyon token olarak sabitlenmiştir.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ