Bitcoin, son birkaç hafta boyunca önemli bir yukarı doğru ivme gördü, ancak 10.000 dolarlık bölgeyi başarıyla geçemedi.

Golden Cross

Bu fiyat bölgesi, kripto para birimi için tarihsel olarak güçlü bir direnç seviyesi olmuştur, çünkü 2017 yılının sonlarında 20.000 dolardan yüksek bir çöküşün ardından herhangi bir uzun süre üstünde tutamamıştır.

Bununla birlikte, bu eğilim çok daha uzun süre devam etmeyebilir, çünkü yakın zamanda teyit edilen bir golden cross fiyatın daha fazla yukarı bakmaya hazır olduğunu düşündürmektedir.

Popüler bir ekonomik model de, BTC görünümünü yarılanma sonrası beklenenden daha güçlü olması nedeniyle revize etti ve şimdi yakında mevcut fiyatının katlarında işlem yapabileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin’in Devam Eden Konsolidasyonu Çok Daha Uzun Sürmeyebilir

Yazım sırasında, Bitcoin şu anki 9.680 dolarlık fiyatla marjinal olarak işlem görüyor. Bu, bu sabahki reddetmeyi izleyen dönemde 10.000 doların biraz altında işlem yaptığı fiyat seviyesidir.

Bugünün bu yüksek seviyelerden düşmesi, BTC'nin bu düzeyde karşı karşıya kaldığı bir dizi reddedilen en sonuncusu, satış baskısı için aşılmaz gibi görünüyor.

BTC'nin 9.000 $ 'ın altındaki bölgede bulduğu destek oldukça önemli olduğu için, son birkaç gün içinde görülen reddetmelerin hiçbirinin sürekli bir selloff yaratmadığına dair olumlu bir işaret yer alıyor.

Bitcoin'in önemli ölçüde daha yüksek bir hareket görmeye hazırlanabileceğini gösteren bir faktör, yakın zamanda oluşturulmuş bir golden cross kalıbıdır.

Bu anlaşılması zor desen, 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamaları arasında oluşturuldu ve kripto'nun makro pazar yapısının inanılmaz derecede güçlü olduğunu ortaya koyuyor.

Golden cross’un daha önce yükselen fiyat hareketine yanıt olarak oluşan göstergeler olduğunu belirtmek önemlidir.

 Kısa vadeli eğilimler hakkında değerli bilgiler sağlamasa da, bir varlığın orta ve uzun vadeli görünümüne artış sunma konusunda bir geçmişe sahiptirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ