Goldman Sachs, Barclays ve CommerzVentures, risk sermayesi firmalarının yanı sıra Seri A turuna yatırım yaptı.

Goldman Sachs, Alan Howard

Goldman Sachs, Barclays ve CommerzVentures, risk sermayesi firmalarının yanı sıra Seri A turuna yatırım yaptı. Elwood, kurumların kripto pazarlarına erişmesine yardımcı olan bir ticaret platformudur.

Alan Howard'ın sahibi olduğu bir kripto şirketi olan Elwood Technologies, bu sabah Goldman Sachs ve Dawn Capital tarafından ortaklaşa yönetilen 70 milyon dolarlık bir A Serisi turu duyurdu.

Elwood, fintech firmalarına, varlık yöneticilerine ve diğer kurumsal yatırımcılara hizmet veren kripto odaklı bir pazar erişim ve ticaret platformudur. Bir API, yürütme ve raporlama ve analitik aracılığıyla çeşitli ticaret yerleri ile bağlantı dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunar.

Howard, 2018'de Elwood'u kurdu. İlk çalışmaları, yatırımcılara blok zinciri ve kriptoya maruz kalma sunmak için endeksler oluşturmaya odaklandı. The Block daha sonra geçen Haziran ayında işin yazılıma odaklanmak için döndüğünü açıkladı.

Elwood Technologies CEO'su James Stickland yaptığı açıklamada, şirketin "dijital varlıklara maruz kalmayı güvence altına almak isteyen kurumların ihtiyaçlarını karşılamak için kurulduğunu" söyledi.

Elwood'un yolculuğunda yeni bir bölüme girdik ve kurumsal müşterilerimizin kullanıcılarına dijital varlıklara daha iyi erişim sağlamalarını sağlayarak yeteneklerimizi genişletmeye devam ediyoruz” dedi.

Goldman Sachs'ın dijital varlıklardan sorumlu küresel başkanı Mathew McDermott yaptığı açıklamada, "Kripto para birimine yönelik kurumsal talep arttıkça, müşteri talebini karşılamak için piyasa varlığımızı ve yeteneklerimizi aktif olarak genişletiyoruz."

Lider yatırımcılar Goldman ve Dawn'a ek olarak, A Serisi tura Barclays, BlockFi Ventures, Chimera Ventures, CommerzVentures, Digital Currency Group, Flow Traders ve Galaxy Digital Ventures katıldı.

Şirket bu parayı ürünlerini genişletmek ve uluslararası alanda büyümek için kullanacak.Hedge fonu Brevan Howard'ın eski CEO'su Howard, Elwood'un çoğunluk hissedarı. 2020'nin sonlarından bu yana Howard, düzinelerce startup'ı destekleyerek ve iş kurarak kripto sektörüne büyük yatırımlar yapıyor. Bu yılın başlarında kurduğu hedge fonunun kripto odaklı bir bölümü olan BH Digital'i başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ