Yeni veriler, gelişmiş ekonomilerin ikinci çeyrekte % 35 küçüleceğini tahmin ettiğinden, Bitcoin (BTC) ve altın hızla tercih edilen güvenli liman varlıkları haline geliyor.

Goldman Sachs: Altın 7 Yılın En Yüksek Seviyesine Çıktığında Ekonomiler % 35 Küçülecek

Yeni veriler, gelişmiş ekonomilerin ikinci çeyrekte % 35 küçüleceğini tahmin ettiğinden, Bitcoin (BTC) ve altın hızla tercih edilen güvenli liman varlıkları haline geliyor.

Bloomberg tarafından 14 Nisan'da aktarılan Goldman Sachs'ın yıllık verilerine göre, 2020'nin ikinci çeyreği tarihteki en büyük üç aylık ekonomik gerilemeyi görecek.

Goldman: Avrupa Daha Fazla Para Basmalı

Müşterilere bir not olarak Goldman analisti Jan Hatzius, işe dönen işçilerin hala taze koronavirüs enfeksiyonlarını körükleme riski taşıdığını belirtti. Bunun yerine, merkez bankalarının dünya çapında ekonomiye daha fazla nakit para vermesi gerektiğini savundu.

"Avrupa'daki tepkinin daha büyük (ve ideal olarak merkezi olarak finanse edilen)" ölçek hafifletme ve daha koşulsuz "ne olursa olsun" euro alanının bütünlüğüne bağlılığıyla artırılması gerekiyor.”

“Gelişmekte olan ekonomiler zengin dünyadan çok daha fazla yardıma ihtiyaç duyacak.”

Bu perspektif, Bitcoin yanlısı figürlerin sunduğu perspektifle doluyor. Sınırsız niceliksel genişleme işsizliği ve deflasyonu körüklüyor, Max Keiser Salı günü Keizer Report TV şovunun son sayısında bu konuyu tartıştı.

Keiser için, koronavirüs ekonomik kargaşasının para baskısı ile mücadelesinin net sonucu yeni bir eşitsizlik biçimidir. “Neo-feodalizm” olarak adlandırılan, uber açısından zengin bir sınıf ve bir köylü sınıfı yaratacağı konusunda uyardı.

Büyük miktarda özkaynak satın alan hükümetler, milletvekillerine ve bankacılara kolay ulaşılabilecek bir merkezileştirme değeri örneğidir. Keizer Raporu sırasında, riskten korunma fonu Morgan Creek Digital CEO'su Mark Yusko, ABD Federal Rezerv'in mevcut hisse senedi satın alma faaliyetlerini “yasadışı” olarak nitelendirdi.

Altın haftalık % 14 kazanç elde ediyor

Bu arada, koronavirüs paniğinin bir sonucu olarak kendi diş çıkarma problemleriyle karşılaşmasına rağmen, altın göze çarpan bir başarı görüyor.

Salı günü, XAU / USD 7 yılın en yüksek seviyesi 1.720 $ 'a ulaşarak aylık % 14 kazanç elde etti. Kıymetli metal şimdi 2011 yılında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesinden 100 $ geride.

Aynı zamanda, Bitcoin Pazartesi günü borsa vadeli işlemlerinin düşüşüne yanıt olarak kısa zararları tersine çevirerek 7.000 $ 'ı geri kazanmayı hedefledi.

Hem altın hem de Bitcoin'in son performansı hakkında yorum yapan Cointelegraph Markets analisti Scott Melker Twitter'da durumu şöyle özetledi:

 “Altın, 2015'ten beri yükselen bir kanaldaydı. BU, artan bir kanaldan güçlü bir şekilde çıkıp, her artan kanalın bir“ bayrak ”olmadığını gösteriyor. Bitcoin ve altın. Seçmek zorunda değilsin. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ