Goldman Sachs, Bitcoin

Yatırım bankası Goldman Sachs, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin gelişmekte olan ekonomilerde gerçek parayla başarılı olabileceğini itiraf etti. Goldman stratejistleri yakın tarihli bir raporda şunları yazdı:

"Son yıllarda ABD doları bazı ülkelerin amaçlarına nispeten iyi hizmet etti. Geleneksel hizmet paralarının yetersiz olduğu ülkelerde ve finansal sistemin ücra köşelerinde, Bitcoin (ve daha genel olarak kripto para birimleri) uygulanabilir alternatifler sunabilir "dedi.

Değişen gelgitler

Geçen yıl JP Morgan Chase CEO'su Jamie Dimon Bitcoin'i dolandırıcılık ile itam ederken, efsanevi milyarder yatırımcı Warren Buffett, Bitcoin'in para olmadığını ve insanlar uzak durması gerektiğini ısrarla söylemekteydi. Benzer şekilde, Baş fon yöneticisi Ray Dalio, Bitcoin'i balon olarak görüyor.

Son günlerde ki kripto para piyasalarında ki düşüşler bu açıklamalarla beraber olumlu tepsi vermesi gerekirken düşüşlere devam etmekle beraber toparlanma süreci nezaman olacağı belirsizliğini korumakta.

En son 11.01.2018 13:47:03 tarihinde güncellendi.
Bu yazının orjinal kaynağını göster. https://cointelegraph.com/news/goldman-sachs-admits-bitcoin-is-real-money-cites-use-cases-in-developing-world

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ