Yatırım bankasının, yatırımcı taahhütleri aracılığıyla kripto borç verenin varlıklarını satın alma planları başarılı olabilir.

Goldman Sachs, Celsius Varlıklarını Satın Almak İçin 2 Milyar Dolar Toplamaya Hazır

Yatırım bankasının, yatırımcı taahhütleri aracılığıyla kripto borç verenin varlıklarını satın alma planları başarılı olabilir.

Arthur Hayes, Goldman Sachs'ın parasını anlaşmaya koymayacağına inanıyor. Celsius ağ platformunda büyük tasfiyeler devam ederken, kripto borç verenin korkunç bir aşamada olduğu açık. Birden fazla kaynak, yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs'ın Celsius varlıklarını satın almayı planlamaya başladığını iddia ediyor.

Goldman Sachs, Yatırımcı Grubunun Celsius Varlıklarını Satın Almasına Öncülük Ediyor

Kaynaklara göre Goldman Sachs, yatırımcılardan 2 milyar dolarlık fon taahhütleri almayı planlıyor. Kaynaklar, önde gelen yatırım bankasının Celsius'un durumundan yararlanmak ve varlıklarını büyük oranda indirimli fiyatlarla satın almak istediğini de sözlerine ekledi.

Yaklaşık iki hafta önce, Celsius ağları, para çekme işlemlerinin artık platformda mevcut olmadığını söyleyen resmi bir açıklama yayınladı. Kripto borç veren, eylemi için mevcut piyasa koşullarını suçladı.

Geçen ay firmanın bir raporu, Celsius'un birden fazla müşteriye 8 milyar doların üzerinde kredi verdiğini iddia etti. Ayrıca, firma yaklaşık 12 milyar dolarlık varlığı yönetiyor. Ancak kripto borç veren, kripto piyasasındaki gerilemenin ardından likidite sorunlarıyla mücadele ediyor.

Ancak bir Coindesk raporu, Goldman Sachs'ın web3 kripto fonlarından fon taahhüdü almayı düşündüğünü iddia etti. Raporda ayrıca bankanın sıkıntılı varlık anlaşmalarında uzmanlaşmış fonlarla görüşmelerde olduğu belirtildi. Celsius varlıklarının çoğu kripto olsa da, alıcılar bunları piyasanın altında fiyatlardan satın alacaktı.

Bu Anlaşmada Bir Yakalama Var – Arthur Hayes

100x'in kurucu ortağı Arthur Hayes, Santigrat varlık satın alma söylentilerine bir bükülme olarak, Goldman Sachs'ın satın alınması hakkında tam tersi bir görüşe sahip. Hayes, Goldman Sachs bunu doğrulayan resmi bir açıklama yayınlayana kadar kimsenin hikayelere inanmaması gerektiğini iddia ediyor.

Türevlerin kurucu ortağı, yatırım bankasının fonlarını satın alma için taahhüt etmesinin olası olmadığını açıkladı. Goldman Sachs'ın ilgili yatırımcıları bir araya getireceğini ve anlaşmanın yapısında onlara yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Ardından, yatırımcı grubu satın alınan varlıklara sahip olacaktır. Ancak Goldman Sachs yalnızca hizmetleri için bir ücret alacaktı. Hayes ayrıca, endüstrinin sevincini ancak Celsius platformundan tekrar para çekebilecekleri zaman ifade etmesi gerektiğini söyledi.

Bu anlaşmanın başarısının bir sonraki kripto boğa koşusuna fayda sağlayacağını da sözlerine ekledi. Hayes, kripto katılımcılarının PR dublörleri olabileceğinden herhangi bir kurtarma konusunda sevinmeleri gerektiği konusunda uyardı. Bunun yerine, yalnızca bu kurtarma çabaları başarılı olduğunda sevinmelidirler.

Ona göre, bu iflas etmiş kripto borç verenlerinden kısmi veya tam bir fon çekilmesi, kurtarmaların PR dublörleri olmadığı anlamına gelir. Celsius'un likidite sorunlarının ardından, Akin Grump Strauss Hauer hukuk firması ve Citigroup yatırım bankasından yeniden yapılandırma avukatlarından yardım istedi. İç kaynaklar, her iki profesyonelin de Celsius için en iyi çözümün iflas başvurusunda bulunmak olduğunu tavsiye ettiğini iddia ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ